Polskie Znaki

Witam…

Mam takie pytanie, mam stronke w HTML i polskie znaki są wyswietlane w przeglądarce, natomiast wrzucając ja w PHP za pomocą include() stronka traci polskie znaki , jak to rozwiązać gdzie popełniam bład?

Pozdrawiam

błąd naturalnie leży gdzieś po stronie błędnego kodowania, jakie kodowanie ma plik html, jakie plik php i z jakim kodowaniem zapisujesz strony

w index.php i index.html jest takie samo:

kovalsc , czy tą stronkę w HTML oglądasz na własnym dysku? Wyślij ją na ten sam serwer, co php. Tam też masz polskie znaki? Często krzaczki są objawem złej konfiguracji serwera (jak u mojego dostawcy internetu :wink: )

primo, popraw cudzysłowy i sprawdź czy nadal nie działa, czy program zapisuje zgodnie z tym kodowaniem? czy w pliku php, prawidłowo wklejasz ten fragment (poza blokami php, albo wewnątrz bloków, ale uważając, na cudzysłowy) sprawdź źródło strony po sparsowaniu pliku php

Strone wrzucilem na dwa rozne serwery (efekt jest taki sam:(()wiec wnosze to ze gdzies robie blad.

Pozdrawiam

Złączono Posta : 31.10.2006 (Wto) 15:48

Poprawilem, nie pomoglo:( czy jeszcze widzisz jakis blad

ew. pokaż plik php

Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa

<?php

include('./naglowek.inc');

?>

| <?include (’./nawigacja.inc’);?> |
| menu_dol.jpg |
? include(’./msm.inc’); include(’./galeria.inc’); ? ? include(’./menu.inc’); ?

| ?$nazwa=“Strona Główna”; include (’./tresc_naglowek.inc’); ? |
| sg_dol.jpg |
| |
? $aktualnosci1=“Wykup na własnosć gruntów znajdujących się w wieczystym użytkowaniu”; $aktualnosci2=“Rozpoczęcie docieplania scian osłonowych poprzecznych”; include (’./aktualnosci.inc’);?

| punktor_szary.gif |
? include(’./informacje.inc’);? ? include(’./stopka.inc’);? [/code]

ech, z tymi cudzysłowami zamieszałem chyba, miałeś dobrze, zobacz może z czymś takim, zamiast

daj:

<?php header("Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-2"); ?>

ew. sprawdź jak strona zachowuje się jeśli dasz deklarację UTF-8 i Z POZIOMU PROGRAMU którym edytujesz stronę też zapisz ją jako UTF-8

poczytaj może link

wrzucilem headera i kupa i wrzucilem meta z tej stronki i tez kupa:(