Polskie Znaki

(Kovalsc) #1

Witam...

Mam takie pytanie, mam stronke w HTML i polskie znaki są wyswietlane w przeglądarce, natomiast wrzucając ja w PHP za pomocą include() stronka traci polskie znaki , jak to rozwiązać gdzie popełniam bład?

Pozdrawiam

(Airborn) #2

błąd naturalnie leży gdzieś po stronie błędnego kodowania, jakie kodowanie ma plik html, jakie plik php i z jakim kodowaniem zapisujesz strony

(Kovalsc) #3

w index.php i index.html jest takie samo:

(system) #4

kovalsc , czy tą stronkę w HTML oglądasz na własnym dysku? Wyślij ją na ten sam serwer, co php. Tam też masz polskie znaki? Często krzaczki są objawem złej konfiguracji serwera (jak u mojego dostawcy internetu :wink: )

(Airborn) #5

primo, popraw cudzysłowy i sprawdź czy nadal nie działa, czy program zapisuje zgodnie z tym kodowaniem? czy w pliku php, prawidłowo wklejasz ten fragment (poza blokami php, albo wewnątrz bloków, ale uważając, na cudzysłowy) sprawdź źródło strony po sparsowaniu pliku php

(Kovalsc) #6

Strone wrzucilem na dwa rozne serwery (efekt jest taki sam:(()wiec wnosze to ze gdzies robie blad.

Pozdrawiam

Złączono Posta : 31.10.2006 (Wto) 15:48

Poprawilem, nie pomoglo:( czy jeszcze widzisz jakis blad

(Airborn) #7

ew. pokaż plik php

(Kovalsc) #8
Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa

<?php

include('./naglowek.inc');

?>

| <?include ('./nawigacja.inc');?> |
| menu_dol.jpg |
? include('./msm.inc'); include('./galeria.inc'); ? ? include('./menu.inc'); ?

| ?$nazwa="Strona Główna"; include ('./tresc_naglowek.inc'); ? |
| sg_dol.jpg |
| |
? $aktualnosci1="Wykup na własnosć gruntów znajdujących się w wieczystym użytkowaniu"; $aktualnosci2="Rozpoczęcie docieplania scian osłonowych poprzecznych"; include ('./aktualnosci.inc');?

| punktor_szary.gif |
? include('./informacje.inc');? ? include('./stopka.inc');? [/code]

(Airborn) #9

ech, z tymi cudzysłowami zamieszałem chyba, miałeś dobrze, zobacz może z czymś takim, zamiast

daj:

<?php header("Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-2"); ?>

ew. sprawdź jak strona zachowuje się jeśli dasz deklarację UTF-8 i Z POZIOMU PROGRAMU którym edytujesz stronę też zapisz ją jako UTF-8

poczytaj może link

(Kovalsc) #10

wrzucilem headera i kupa i wrzucilem meta z tej stronki i tez kupa:(