Pomiar siły odbieranego sygnału

Witam, problem a raczej moje zapytanie jest takie:

jak mozna sprawdzić silę z jaką odbieram sygnał z rutera bezprzewodowego skąd mam neta - do siebie do kompa - przez ruter który stoi u mnie w domu i dzieli net na 2 kompy?

Czy w ogóle jest taki program żebym mógl to zmierzyć…Do rutka jest podłaczona antenka zewn. a kompy są podlączone przez zwykle karty sieciowe. Bo czasem mam wrażenie ze ta siła sygnału jest bardzo słaba i chciałbym jakoś odpowiednio ustawić tą antenke.

Oczywiście że jest taki program i nazywa się NetStumbler do pobrania

http://downloads.netstumbler.com/downlo … _0_4_0.exe

hmm no ok, ale nie moge wybrać w urządzeniach (bo device to chyba urzadzenia przez które się ma łączyc…) sieciówki zwyklej bo tak jest to podpięte…

screeN:

92518c644f9a44acm.jpg

no dlatego w pierwszym poście zapytałem czy jest taki program.

BTW to nie Vista tylko nakładka na XP’ka :wink:

a co do karty jaką mam no nie moja wina ze takie siano mam w lapku - musiałem coś wymyślić zeby podzielić jakoś neta między pc’ta i lapka (bo w nim mam też i radiówkę tylko ze wbudowaną i nie da się złapać sygnąłu tak jak antenką na zewnatrz, Musiałem go trzymać na parapecie zebym miał neta… :?

Złączono Posta : 19.08.2007 (Nie) 23:37

to może da się zmierzyć siłę z jaką ruter odbiera sygnał ??

Rutek - EDIMAX BR-6204WG

mam neta radiowego. Podzielilem go przez rutka Edimaxa na 2 kompy - pC’ta i lapka. Kompy podlaczone sa przez karty sieciowe Lan. Hmm to chbya tyle schematu :smiley:

jeśli laptop ma wifi i ma np windowsa xp to w nim wystarczy włączyć tą kartę i przeszukać sieć bezprzewodową, pokaże wyniki w formie uproszczonej (skala 0-5 pasków).

tak tylko ze w lapku mam innna antenke (słabą) a do ruterka dokupilem zewnętrzną i chce sprawdzić jak ona działa…

a jeśli włacze karte na lapku to tez nic nie da bo nie pokaze mi sily z dolaczonej antenki tylko wbudowanej w lapka :frowning:

Maestro00

Niedoczytałeś do końca o czym mówił djmac, a metoda kresek to nic innego jak normalny wynik w uproszczonej skali taki że przy 4 kreskach wiesz że masz dobre połączenie i tyle, wielu osobom podanie konkretnych danych nie wiele mówi.

A djmac, napisałeś drugie zdanie w taki sposób jakbyś mógł podłączyć tą antene do laptopa :] (bo w takim wypadku sprawdziłbyś), jeśli router ma znośny soft to powinien mieć taką opcję z menu konfiguracyjnego z przeglądarki.

nie no do lapka nie moge podlaczyc zewnętrznej, a co do tego softu rutka to przez przegladarke wpisując standardowe hasło i login tj. admin - 1234 nie moge za nic sie zalogowac caly czas wyrzuca na nowo - haslo i nick i tak w kółko :wink: