Pomiar temperatury procesora

Czy programy typu RealTemp czy Speccy mogą się nie integrować z procesorem?

Wczoraj wymieniłem sobie procesor z DualCore 1,8 GHz na Core2Duo 3,06 GHz i chciałem sprawdzić jaka jest jego temperatura.W tych programach temperatura jest cały czas stała i pokazuje 35’C bez względu na intensywność jego użytkowania.Dziś natomiast(całą noc komputer był wyłączony) po włączeniu komputera wszedłem w bios i tam chciałem zaobserwować jaka jest temperatura.Wskażnik CPU wynosił 22-23’C i sukcesywnie wzrasta przez parę następnych chwil do 26-27’C.

Czy takie oto programy mogą nie być zintegrowane z procesorem E7600? Gdyby był zepsuty czujnik pomiaru temperatury to także pomiar z biosu byłby przekłamany? Chciałbym jeszcze nadmienić,że temperatury karty graficznej oraz dysku twardego w tych programach zmieniają się w raz z intensywnością w\ich wykorzystywania.

Dzięki i pozdro.

Może masz bardzo dobre chłodzenie które utrzymuje względnie stała temperaturę procesora. A podczas zwiększonego obciążenia procesora nie słychać wzmożonej pracy wiatraków chłodzących procesor?

A czy jeżeli byłby zepsuty czujnik pomiaru temperatury to w biosie także były jakieś anomalie?

Sprawdź tak samo jak sprawdzałeś w Biosie ale zrób to w tym programie pod Windowsem.

Chyba wszystko wróciło do normy.Czy temperatura 35-40 na firmowym chłodzeniu(radiator+wiatraczek+fabryczna pasta) jest w normie?

Jest w normie

Proszę mi powiedzieć,czy takie oto zdarzenie mogło się zdarzyć.Dziś chciałem także zaobserwować temperaturę procesora(założonego 3 dni temu) i zaraz po włączeniu pojawiła si temperatura 40’C i dosyć szybko rosła,prawie do 70 'C Cpu Fan Speed pokazywał 354 RPM.To chyba stanowczo za mało? Prawda. Odczekałem parę chwil i zrestartowałem kompa i wszedłem z powrotem do biosu i temperatura była już na poziomie 37-40’C a CPU Fan Speed pokazywał 1650 RPM. Czy firmowe(boxowe) chłodzenie mogą tak działać? Czy może zainwestować w lepsze chłodzenie czy te boxowe powinno wyrabiać?

Proszę o odpowiedż.

Pozdrawiam.

@ UP

Po pierwsze to jaki to procesor a po drugie sprawdź czy w BIOSie masz włączoną automatyczną regulację pracy wentylatora.

procesor to Core2Duo 3,06 GHz - a jaka w biosie opcja odpowiada za pracę wentylatora?

Dodane 21.11.2011 (Pn) 14:04

A jak zmieni się praca wentylatora jeśli w CPU Smart Fan Mode z PWM zmienimy na Voltage?