Pomniejszenie okienk podglądu

Witam,

w każdym folderze mamy możliwość włączenia okienka podglądu (ikona w prawym górnym rogu okna, przy znaku zapytania). Opcja ta jest dla mnie bardzo przydatna przy przeglądaniu dużej liczby dokumentów. Ale nie mam pojęcia jak zwęzić to okno podglądu. Po ustawieniu sobie żeby okno podglądu zajmowało powiedzmy pół folderu a drugie pół było przeznaczone na przeglądanie plików to i tak po zamknięciu folderu i ponownym jego włączeniu okienko wraca do pozycji wyjściowej i zajmuje 3/4 folderu, przez co na przeglądanie plików zostaje wąska kolumna ;/. Czy można jakoś po przez edycje rejestru zmienić domyślną szerokość okna podglądu w folderze?? Jeśli to tak, to bardzo bym prosił o pomoc w tej kwestii.

Z góry dzięki

Z tego co piszą, nic się z tym nie da zrobić. Problem był już dawno zgłaszany, jest znany i do dziś nie naprawiony. Więc trzeba się męczyć. No chyba, że się ktoś wkurzy i napisze jakiś programik, któy będzie pilnował szerokości panelu podglądu :slight_smile:

Przecież jak się najedzie kursorem na krawędź tego podglądu to można ja przesunąć

…i robić tak kilkadziesiąt razy dziennie.

Sam jestem poirytowany tym zachowaniem okien Eksploratora. Czy pojawiło się już jakieś rozwiązanie?