Pomoc jak sprawdzic karte graficzna

Witam , otorz mam problem ze sterownikami do karty graficznej … Mam laptopa Toshiba Satellite C660 sterowniki od plyty glownej Intel mam juz poinstalowane ale nie wiem jaka mam karte graficzna , sprawdzalem na intel.com zeby mi wyszukalo automatycznie sterowniki i wogole mi karty graficznej nie widzi :confused: a jak zainstaluje ze strony toshiby display accelerator hd to mam tyle fps co nic … pomozecie ? ma ktos jakies pomysly jak to zrobic ?. Dzieki

Pomożecie :?:

  • tak, pomożemy Towarzyszu :!:

Ale mamy mało danych i nie wiemy czy nie kłamiecie swojego narodu :frowning:

Jaki system oraz bit ?

Zainstaluj AIDA64 Extreme Edition 1.70.1400

Z sekcji Komputer --> Podsumowanie spisz/podaj :

–> Nazwa płyty głównej

–> Mikroukład płyty głównej

–> Ekran (Karta wideo)

kliknij aby powiększyć :

grafikay.th.jpg

waffenn , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

jeśli masz na nim internet to ściągnij SlimDrivers i do przodu :stuck_out_tongue:

sciagnelem AIDA64 i działa . Co do windowsa mam XP professional 32 bity . mialem win 7 ale te sterowniki nie dzialaly i myslalem ze to przez windows ze ta karta nie czyta dirctx 11 bo w win7 jest standard directx 11 . Odrazu zapytam czy ta karta co mam obsluguje dirctx 11 ?

Nazwa płyty głównej Toshiba Satellite C660

Mikroukład płyty głównej Intel Ibex Peak-M HM55, Intel Ironlake-M

Karta wideo Intel GMA HD

Akcelerator 3D Intel GMA HD

Typ BIOS’u Award (09/07/10)

Typ procesora DualCore Intel Pentium P6100, 2000 MHz (15 x 133)

waffenn , proszę poprawić wiadomości: na Forum używamy polskich znaków w pisowni - używasz opcji EDYTUJ.

A nazwa wątku nadal nie jest konkretna :? .

Niestety twoja karta nie obsługuje Directx 11, najnowsze procesory Intela z zintegrowaną grafiką nawet tego nie robią.

dzieki za odpowiedz :slight_smile: szkoda ze nie obsluguje bo zainstalowal bym sobie win 7 :slight_smile: dzieki

Od kiedy do Win 7 trzeba mieć kartę obsługującą DX11? Do Aero trzeba mieć kartę z DX9.0c (czyli np. bardzo stare GF z serii 6xxx), a bez Aero to używałem tego systemu na karcie GF 2 MX400 (sprzed 10-11 lat). GMA HD obsługuje, o ile się nie mylę, DX10, Windows 7 powinien bez problemu na niej chodzi z wszystkimi “upiększaczami”.

na win7 ze wszystkimi sterownikami i i dx11 w counter strike 1.6 mam 20 fps … a na 3d marku max 11 :smiley: wiec nie wiem w czym rzecz ;/

Co oznacza "win7 Aero?)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Aero_(interfejs

Może trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem, chodziło mi o Aero Glass (czyli głównie przezroczystość i inne ficzery). Natomiast karty bez DX9.0c obsługują tylko Aero Basic.

No cóż, na karcie GF6200 również miałem spore spadki wydajności w porównaniu do Windowsa XP, a sterowników wypróbowałem multum. Zresztą, posiadasz zintegrowaną kartę, która z definicji nie nadaje się do gier, raczej praca biurowa + internet + multimedia.