Pomoc przy instalacji i aktualizowaniu Win 7

Witam, z racji tego ,że komputer mi się sypie ( powolne włączanie się, zacinanie gier,nie można oglądać filmów na youtube jak i na komputerze, nie ma dźwięku ), postanowiłem zrobić format,problem tkwi w tym,że nie wiem jak się do tego zabrać.Głównie tą sprawą zajmował się mój ojciec. Chciałbym,zrobić format taki,aby po uruchomieniu nie było na komputerze niczego,abym mógł zacząć ‘’ od zera’’. Tylko jak sobie później poradzić ze sterownikami i programami.

 

Proszę o pomoc.

Nie chcesz zrobić “format” tylko chcesz zainstalować ponownie system a formatowanie (a nie format) jest jednym z etapów tej czynności, którą chcesz wykonać.

 

Co do sterowników - podaj specyfikację komputera - model i markę płyty głównej i karty graficznej

Sterowniki ściągnij teraz, przed nową instalacją systemu, zapisz je na np. pendrivie, płycie CD, innej partycji dysku lub na innym dysku.

Programy w większości przypadków będziesz musiał zainstalować od nowa.

 

 

A może wystarczy gruntowne sprzątanie zamiast ponownej instalacji systemu?

Windows 7 Ultimate 64 bit

Procesor Intel Core 2 Quad CPU Q8300  2,50 ghz ( podkręcony do 2,8 , można podkręcić go dalej czyli np. do 3.0 ? )

4 GB RAM

AMD Radeon HD 6800 Series

 

Nie wiem jak sprawdzić płytę główną …

Podałeś nie to o co Cię prosiłem.

System oryginalny czy jakaś modyfikacja z sieci?

Co do konfiguracji sprzętu - uruchom program Speccy, poczekaj na koniec analizy, następnie z menu "“Plik” wybierz "Opublikuj zrzut’ i wklej tu link, który otrzymasz.

http://www.dobreprogramy.pl/Speccy,Program,Windows,15677.html

“Kręceniem” teraz się nie zajmuj, doprowadź system do porządku.

 

 

PS. “GHz” a nie “ghz”

Teraz to się zajmuje przewalaniem ważnych rzeczy na laptopa …

 

http://speccy.piriform.com/results/u28782WIqHruFTf6LLm5hr5

Tu masz sterowniki do płyty głównej:

Karta graficzna:

 

W przypadku Win 7 jest prawie pewne, że nie będą Ci one potrzebne zaraz po instalacji - wszystko będzie działało, później je sobie zaktualizujesz

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

Cześć, to znowu Ja, świeżo po formacie. Dzięki za sterowniki.Mam tylko jeden problem.Ojciec jak zawsze formatował komputer to zaraz po formacie wyskakiwało okienko z aktualizacjami ( instalowało się i pobierało chyba z 2 godziny ) a teraz wyskoczyły mi tylko 2. Jak ‘‘zmusić’’ windowsa do wyszukania niezbędnych aktualizacji ?

 

 

#Edit

 

Jak dałeś mi tak sterownik do płyty głównej to co mam tam wybrać ? To samo tyczy się karty graficznej … wybacz ale robię to pierwszy raz i nie chcę niczego skopać :confused: Tak wgl, to dlaczego po formacie nie wyszukuje mojej karty graficznej i dźwiękowej ?

Nie po “formacie” tylko po instalacji systemu.

 

Najważniejszy to sterownik o nazwie “Chipset”

 

Gdzie Ci nie wyszukuje karty graficznej i dźwiękowej?

League of Legends wzywa *.* A tak na poważnie, poradziłem sobie z kartą graficzną i z aktualizacjami Windowsa ( ponad 100 ,jeśli dobrze pamiętam ). Tylko jaki plik ( sterownik ) ściągnąć do tej płyty głównej ? Tylko ten jeden plik z chipset ? Czy wszystko ? albo po jednym z każdego działu ?

 

 

Jak minimalizuje różnie okna ( czy to z mozilli,lub foldery ) , nie przechodzą płynnie w pasek zadań, tylko się tak zatrzymują jakby miały ścinkę i dopiero potem się chowają.Jaka moża być przyczyna ?

Tak, ściągnij wszystkie, to wtedy będziesz miał taki bałagan, że…

Teraz poczekaj i zainstaluj wszystkie aktualizacje, które wyszukało. Nie bądź w gorącej wodzie kąpany.

 

Gdy skończy ściągasz i instalujesz “Chipset” następnie możesz pobrać aktualne sterowniki karty graficznej.

Tu masz automatyczne wyszukiwanie sterowników dla karty: http://support.amd.com/en-us/download/auto-detect-tool

Jeśli nadal będą problemy z kartą dźwiękową ściągnij i zainstaluj sterownik “Audio”

Gdy naciskam ‘‘Pobierz teraz’’ wyskakuje mi ‘’ Could not connect to server.Could not parse error.

Może łaskawie napiszesz co chcesz pobrać?

 

 

PS. Widziałeś co wcześniej napisał moderator?

Ten plik co dałeś wcześniej do automatycznego wyszukiwania sterowników do karty graficznej.

 

Od czego może zależeć to,że okna się tak dziwnie minimalizują ? Zamiast płynnie przechodzić do paska zadań one się tak jakby ścinają i dopiero znikają. Naprawione.

Dziwne, u mnie pobiera się bez problemu.

Pobierz stąd ale jeszcze nie uruchamiaj: http://www.gg.pl/dysk/AgRMnM2p49viAwRMnM2poYU/amddriverdownloader3.exe

 

Zachowanie okien spowodowane jest brakiem sterowników karty graficznej, jak pobiorą się wszystkie aktualizacje z Windows Update to i zainstalują się te sterowniki i będzie już normalnie,.

Po zakończeniu aktualizacji pobierz program, który podałem powyżej i zainstaluj najnowsze.

Ważne aktualizacje się skończyły.Zostały jakieś 68 opcjonalnych.Okienka dalej się tak dziwnie minimalizują.A to automatyczne wykrywanie sterowników dalej pokazuje ten sam błąd…Chipset też zainstalowany.Jakieś pomysł ?

 

 

Poza tym w menadżerze urządzeń karta dźwiękowa oznaczona jest jako : AMD Hight Definition Audio a druga jako: Urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio.

 

Kartę graficzną już wyszukuje ( czyli piszę AMD Radeon HD series ).

 

I jest jeszcze jakiś port USB jako nieoznaczone urządzenie i nie mam pojęcia co to jest.Ale najbardziej to dokucza mi ten błąd w próbie wyszukania sterowników do karty graficznej jak i minimalizowanie okinen :confused:

Tu masz sterowniki do karty graficznej:

Dzięki :slight_smile: Bo ja ściągnąłem ten 14.4 a nie 14.6. I to już wszystko co muszę zaktualizować ? Czy zostało coś jeszcze ?

 

 

I jak sprawdzić czy faktycznie wszystko jest zaktualizowane ? Np, karta dźwiękowa ?

Pokaż zrzut ekranu z menadżera urządzeń.

 

 

Zainstaluj jeszcze sterowniki “Audio” ze strony Asusa.

 

Ze Speccy widzę, że masz podłączonego jakiegoś pendrive (3GB SMI USB DISK USB Device (USB), na razie go odłącz, być może to on powoduje ten błąd USB.

Podczas instalacji tego sterownika do AMD  tego 14.6 wyskakuje mi niebieski ekran …