Pomoc przy instalacji i aktualizowaniu Win 7

Najnowszy pakiet Realteka ten ze strony Asusa jest sprzed kilku lat.

http://storage.dobreprogramy.pl/dodatki/Win7_Win8_Win81_R275.exe

 

Edit

14.6 to bety więc nie muszą działać poprawnie. Na 14.4 wszystko działa bez problemu?

No tak po zainstalowaniu 14.4 nic się nie dzieje ( bluescreen ).A w trakcie instalacji 14.6 wywala bluescreen, jak sie uda to zaraz wam go wstawie.A co do tego pakietu co wstawiłeś mrFreeze to mam to ściągnąć ? Bo ściągnąłem już to z Audio co Cedar pisał.

To co wysłał @Cedar to oficjalny sterownik ze strony Asusa a mój to pakiet Realteka najnowszy powinien działać bez problemu. Chyba, że będzie bluescreen co może się zdarzyć wtedy zainstalujesz ten ze strony Asusa.

No mi chodziło bo bluescreen przy instalacji sterownika graficznego :slight_smile: Nie wiem czemu się pojawił, ale przy drugiej próbie instalacji nawet się nie pokazał.A co do tego Realteka, to zainstalowałem już tego co podał Cedar,czyli mogę zainstalować tego twojego też czy coś siębędzie kłócić ?

 

I mam nadzieję,że wszystko jest już zaktualizowane :slight_smile: Nie mam pojęcia jak to sprawdzić, jest jakiś program który analizuje wszystko na komputerze i np pokazuje co potrzebuje aktualizacji ?

Nie powinien się kłócić ale jak widzisz sterownik 14.6 powoduje bsod przy instalacji a sterownik realteka może się też tak zachować choć wątpię ale nie wykluczam.

No ale się zainstalował… myślisz,że po instalacji może mi coś ten sterownik 14.6 odwalać ?

Wyjdzie w praniu :slight_smile: Jak nie będzie bluescreenów to spokojnie nic nie musisz zmieniać.

Ok, ale i tak dla pewności zainstaluje ten realtek od Ciebie bo mam pewne problemy z mikrofonem i może on je rozwiąże :slight_smile: A co do mojego wcześniejszego pytania , to da się jakoś sprawdzić czy wszystko jest zaktualizowane tak jak trzeba ?

Ogólnie nie zawsze najnowsze znaczy najlepsze ale sterowniki grafiki i audio masz najnowsze. Czy wszystko zaktualizowane nie wiem i warto sobie nawet tym głowy zawracać jeżeli wszystko działa zrób jak pisał @Cedar wrzuć screena z menadżera urządzeń wtedy będzie wiadomo czy wszystkie sterowniki zainstalowane. Na pewno będzie Ci brakować Directx, flashaplayera, javy, shockwave, silverlighta czegoś do otwierania pdf-ów jakiś winrarów czy winzipów ale to już programy niezbędne w większości do działania przeglądarek czy gier itp.