Pomoc przy konfiguracji Windows Server 2012

Witam, szukam osoby, która pomogła by mi skonfigurować serwer VPS (OVH). Przypisałem domenę (też OVH). Jednak maszynka jakby nie była w sieci, tzn nie można jej “pingnąć” ani wejść na serwer FTP który jest skonfigurowany. Wyskakują timeouty cały czas i wiem że jest to mój błąd konfiguracyjny a z racji z tego że na windowsie nigdy nie pracowałem nie wiem co mam źle. Czy znalazł by się ktoś kto pomógłby mi przy pomocy pulpitu zdalnego skonfigurować ją poprawnie ? Bardzo mi na tym zależy, pozdrawiam.

Próbowałeś skonfigurować firewall? Czy po localhost wszystko działa? Jak bezpośrednio na maszynie zaisntalujesz klienta ftp i spórbujesz połaczyć się na localhost działa?

Firewalla nie konfigurowałem Faktycznie to jego wina, muszę poszukać jak temu zaradzić.

No ale czemu to zaradzać? Masz do otwarcia dwa porty: 20 i 21. Nie piszesz też jaki ftp (czy ten dostarczony przez MS, czy jakiejś firmy trzeciej). Jakieś szyfrowane ftp?

Filezilla Server. Tak ale serwer dalej bd wykorzystywany np. strona internetowa i serwer gry więc musze skonfigurować nie tylko pod ftp

Czy to normalne że nie mogę spingować przez wiersz polecenia ani domeny ani ip serwera? Ponieważ nie mogę się połączyć z serwerem gry który stworzyłem mimo iż wyłączyłem chwilowo zapore. Czy wie ktoś o co może chodzić?

Proszę korzystać z przycisku Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak

Pewny jesteś że OVH daje Ci dla tej maszyny taką możliwość? Maszyna nie ma jakiś dodatkowych ustawień, wirtualne switche etc.?

Mógłby ktoś po prostu wejść przez pulpit zdalny i zobaczyć ? Bo już się pogubiłem… OVH niby daje bo nawet na forum jest dział serwery gier.