Pomoc przy konfiguracji Windows Server 2012

(Stawik0001) #1

Witam, szukam osoby, która pomogła by mi skonfigurować serwer VPS (OVH). Przypisałem domenę (też OVH). Jednak maszynka jakby nie była w sieci, tzn nie można jej "pingnąć" ani wejść na serwer FTP który jest skonfigurowany. Wyskakują timeouty cały czas i wiem że jest to mój błąd konfiguracyjny a z racji z tego że na windowsie nigdy nie pracowałem nie wiem co mam źle. Czy znalazł by się ktoś kto pomógłby mi przy pomocy pulpitu zdalnego skonfigurować ją poprawnie ? Bardzo mi na tym zależy, pozdrawiam.

(bachus) #2

Próbowałeś skonfigurować firewall? Czy po localhost wszystko działa? Jak bezpośrednio na maszynie zaisntalujesz klienta ftp i spórbujesz połaczyć się na localhost działa?

(Stawik0001) #3

Firewalla nie konfigurowałem Faktycznie to jego wina, muszę poszukać jak temu zaradzić.

(bachus) #4

No ale czemu to zaradzać? Masz do otwarcia dwa porty: 20 i 21. Nie piszesz też jaki ftp (czy ten dostarczony przez MS, czy jakiejś firmy trzeciej). Jakieś szyfrowane ftp?

(Stawik0001) #5

Filezilla Server. Tak ale serwer dalej bd wykorzystywany np. strona internetowa i serwer gry więc musze skonfigurować nie tylko pod ftp

Czy to normalne że nie mogę spingować przez wiersz polecenia ani domeny ani ip serwera? Ponieważ nie mogę się połączyć z serwerem gry który stworzyłem mimo iż wyłączyłem chwilowo zapore. Czy wie ktoś o co może chodzić?

Proszę korzystać z przycisku Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak

(bachus) #6

Pewny jesteś że OVH daje Ci dla tej maszyny taką możliwość? Maszyna nie ma jakiś dodatkowych ustawień, wirtualne switche etc.?

(Stawik0001) #7

Mógłby ktoś po prostu wejść przez pulpit zdalny i zobaczyć ? Bo już się pogubiłem… OVH niby daje bo nawet na forum jest dział serwery gier.