Pomoc przy laptopie - prosi kobieta

(Celestyno) #1

Witam!

Dostałam od rodziców na urodziny takiego laptopa Asus K50IJ-SX497 15,6" T3300 ale coś on mi nie pasuje. Jakiś ma dziwny obraz, procesor Celeron (gdzie wyczytałam że nie jest dobry). Nie ma windowsa a chciałam żeby był windows 7 a ja nie wiem jak zainstalować. I po prostu mi się nie za bardzo podoba. Jak zwrócić? czy się da? A jaki inny może mam kupić dozbieram więcej tak do 2.500. Co mam kupić? Można tam w tym sklepie wymienić na inny? Może tam dopłace i dadzą inny? A jaki? Możecie mi poradzić? Wysłać link

Pomóżcie kobiecie ;-(. Pozdrawiam Basia

(Gural7) #2

:slight_smile:

Oczywiście doradził bym tobie zainstalować Linuxa,Mint jest bardzo przyjazny dla początkujących użytkowników.Oczywiście jest inny sposób by mieć win7 go nie kupując,ale że "my" wszyscy na tym forum (prawda :slight_smile: ? ) używamy tylko oryginalnego oprogramowania tego sposobu nie doradzamy :wink:

Więc pobierz gotowy obraz ze strony producenta Dystrybucji Linuxa "Mint"

http://forum.linuxmint.pl/index.php/topic,1584.0.html

Wypal go na płytę używając obojętnego programu do nagrywania,polecam Ashampoo burning studio ( link do wersji darmowej dla użytkowników domowych http://www.dobreprogramy.pl/Ashampoo-Bu ... 12487.html)

i w tym programie w menu szukaj opcji wypal obraz na płytę,potem podajesz mu ścieżkę(lokalizację) pobranego obrazu) i klikasz dalej(wkładasz czystą płytę DVD,wybierasz prędkość,znowu dalej i czekasz cierpliwie aż nagra się owa płyta i potem już chyba procedurę znasz,a jak nie to wal śmiało :slight_smile:

(Pawko86) #3

czy minęło już 10 dni od kupna laptopa, gdzie został kupiony laptop w sklepie w okolicy czy przez sklep internetowy,do czego będziesz wykorzystywać laptop ? :wink:

(Dwodnicki) #4

A co do kobiet. Pomagamy obojętnie kto napisze. A i tak po piśmie można poznać.

Jest odpowiedni przepis na to, ale nie może minąć więcej jak 10 dni, Tak jak użytkownik pawko dobrze już zapytał.

(marcin82) #5

No tutaj chyba nic nie wymyślimy. Idź po prostu i zapytaj w sklepie - czasem można się spotkać z dobrą wolą, zwłaszcza jeśli chodzi o prezenty.

Co do systemu - jeśli nie da się nic zrobić - próbuj linuxa. Nie masz absolutnie nic do stracenia.

(Art Tur) #6

Jak dla mnie laptop jest przyzwoity. Dobra firma, dobre parametry (w stosunku do ceny). Zależy co będziesz na nim robiła. Laptop biurowo-multimedialny. Bez problemu będziesz pracowała na programach biurowych, pooglądasz filmy, poserfujesz w necie. Problem możesz mieć z bardziej wymagającymi gierkami bo ma on dość słabą grafikę. Nie wiem co miałaś na myśli pisząc "dziwny obraz". Może być on spowodowany ustawieniem rozdzielczości. Na panelach LCD najlepiej pracować w rozdzielczości natywnej, która jest tu trochę nietypowa, bo taka jaką mają TV LCD HD ready (1366x768 przeważnie jest to 1280x800). Ustaw rozdzielczość na 1366x768 może to poprawi wygląd.

(Łukash) #7

Basiia ,

,co to znaczy ?,system przecież nie zainstalowany.

,nie jest dobry(jak na te czasy) ,ale nie jest chyba zły ,do filmów ,muzyki ,komunikatorów ,internetu ,na pewno starcza .

Trzeba kupić ,lub jak masz płytę z systemem to napisz ,coś się wymyśli :wink: .

Idź spytaj.

Jak wymienią/za dopłatą ,ktoś doradzi dobrze na pewno.W Linuxa raczej się nie pchaj ,to całkowicie coś innego od Windows ,i możesz wielu rzeczy nie ogarniać/nie ogarnąć :slight_smile:

Nawet nie wspominamy o takiej "ewentualności" :wink: .....

(system) #8

Basi(i)a, to bardzo dobry laptop z zainstalowaną Vistą (prawdopodobnie). Nie myśl o żadnych inwestycjach, a raczej nad jego obsługą. Koleżeństwo pomoże na pewno.

(Celestyno) #9

Sorki też że nie będę często odpisywać ale mam trochę w domu zamęt ;-(

(Łukash) #10

Basiia , nie odpisuj ,jak nie możesz :wink: ,ale przeczytaj :wink: