Pomoc przy laptopie - prosi kobieta

Witam!

Dostałam od rodziców na urodziny takiego laptopa Asus K50IJ-SX497 15,6" T3300 ale coś on mi nie pasuje. Jakiś ma dziwny obraz, procesor Celeron (gdzie wyczytałam że nie jest dobry). Nie ma windowsa a chciałam żeby był windows 7 a ja nie wiem jak zainstalować. I po prostu mi się nie za bardzo podoba. Jak zwrócić? czy się da? A jaki inny może mam kupić dozbieram więcej tak do 2.500. Co mam kupić? Można tam w tym sklepie wymienić na inny? Może tam dopłace i dadzą inny? A jaki? Możecie mi poradzić? Wysłać link

Pomóżcie kobiecie ;-(. Pozdrawiam Basia

:slight_smile:

Oczywiście doradził bym tobie zainstalować Linuxa,Mint jest bardzo przyjazny dla początkujących użytkowników.Oczywiście jest inny sposób by mieć win7 go nie kupując,ale że “my” wszyscy na tym forum (prawda :slight_smile: ? ) używamy tylko oryginalnego oprogramowania tego sposobu nie doradzamy :wink:

Więc pobierz gotowy obraz ze strony producenta Dystrybucji Linuxa “Mint”

http://forum.linuxmint.pl/index.php/topic,1584.0.html

Wypal go na płytę używając obojętnego programu do nagrywania,polecam Ashampoo burning studio ( link do wersji darmowej dla użytkowników domowych http://www.dobreprogramy.pl/Ashampoo-Bu … 12487.html )

i w tym programie w menu szukaj opcji wypal obraz na płytę,potem podajesz mu ścieżkę(lokalizację) pobranego obrazu) i klikasz dalej(wkładasz czystą płytę DVD,wybierasz prędkość,znowu dalej i czekasz cierpliwie aż nagra się owa płyta i potem już chyba procedurę znasz,a jak nie to wal śmiało :slight_smile:

czy minęło już 10 dni od kupna laptopa, gdzie został kupiony laptop w sklepie w okolicy czy przez sklep internetowy,do czego będziesz wykorzystywać laptop ? :wink:

A co do kobiet. Pomagamy obojętnie kto napisze. A i tak po piśmie można poznać.

Jest odpowiedni przepis na to, ale nie może minąć więcej jak 10 dni, Tak jak użytkownik pawko dobrze już zapytał.

No tutaj chyba nic nie wymyślimy. Idź po prostu i zapytaj w sklepie - czasem można się spotkać z dobrą wolą, zwłaszcza jeśli chodzi o prezenty.

Co do systemu - jeśli nie da się nic zrobić - próbuj linuxa. Nie masz absolutnie nic do stracenia.

Jak dla mnie laptop jest przyzwoity. Dobra firma, dobre parametry (w stosunku do ceny). Zależy co będziesz na nim robiła. Laptop biurowo-multimedialny. Bez problemu będziesz pracowała na programach biurowych, pooglądasz filmy, poserfujesz w necie. Problem możesz mieć z bardziej wymagającymi gierkami bo ma on dość słabą grafikę. Nie wiem co miałaś na myśli pisząc “dziwny obraz”. Może być on spowodowany ustawieniem rozdzielczości. Na panelach LCD najlepiej pracować w rozdzielczości natywnej, która jest tu trochę nietypowa, bo taka jaką mają TV LCD HD ready (1366x768 przeważnie jest to 1280x800). Ustaw rozdzielczość na 1366x768 może to poprawi wygląd.

Basiia ,

,co to znaczy ?,system przecież nie zainstalowany.

,nie jest dobry(jak na te czasy) ,ale nie jest chyba zły ,do filmów ,muzyki ,komunikatorów ,internetu ,na pewno starcza .

Trzeba kupić ,lub jak masz płytę z systemem to napisz ,coś się wymyśli :wink: .

Idź spytaj.

Jak wymienią/za dopłatą ,ktoś doradzi dobrze na pewno.W Linuxa raczej się nie pchaj ,to całkowicie coś innego od Windows ,i możesz wielu rzeczy nie ogarniać/nie ogarnąć :slight_smile:

Nawet nie wspominamy o takiej “ewentualności” :wink:

Basi(i)a, to bardzo dobry laptop z zainstalowaną Vistą (prawdopodobnie). Nie myśl o żadnych inwestycjach, a raczej nad jego obsługą. Koleżeństwo pomoże na pewno.

Sorki też że nie będę często odpisywać ale mam trochę w domu zamęt ;-(

Basiia , nie odpisuj ,jak nie możesz :wink: ,ale przeczytaj :wink: