Pomoc przy stworzeniu pliku .bat

Hej, chciałem sobie skrobnąć plik .bat, żeby automatycznie wyczyścić foldery w AQQ (cache, avatary itp)

No, i spłodziłem takie coś :

@echo

pause

ERASE D:\Documents and Settings\chrup\WapSter\AQQ Folder\Profiles\Mateusz\CustomEmots

D:\Documents and Settings\chrup\WapSter\AQQ Folder\Profiles\Mateusz\Data\Archive\Cache

D:\Documents and Settings\chrup\WapSter\AQQ Folder\Profiles\Mateusz\Incoming

Ale :

  1. Jak dodać kilka EARS’ów? To chyba, a raczej napewno jest źle, ale pomysłu żadnego nie mam ;/

  2. Jak to odpalam, to mi wywala D:\Doc(…)\Pulpit\pause (ja skróciłem ścieżkę, wiadomo o co chodzi) - i nic ;/

Nie chcę kasować całych folderów, tylko ich zawartość (tutaj avatarów akurat nie ma uwzględnionych ;p)

Pozdrawiam!

Żeby kasowało Ci pliki z tych folderów, dopisz na końcu ścieżki *.* wówczas skasujesz zawartość folderu a nie on sam. Poza tym w pliku wsadowym (*.bat) możesz wstawić tyle razy polecenie erase ile zechcesz.

Zrobiłeś jeden błąd. Na początku nie daje się pause, bo wtedy cały plik batch zaprzestaje pracę. I jeszcze jedna, ważna, ale to bardzo ważna zasada, o której zawsze się zapomina. I zapamiętaj to na przyszłość. Kiedy w poleceniach w plikach batch występują lokalizacje ze spacjami, to nazwy tych folderów bierzemy w cudzysłów. I należy pisać @echo off, a nie samo @echo bez off

Czyli w twoim przypadku, plik wyglądałby tak:

Zamiast polecenia ERASE może być DEL

Dodane 11.04.2010 (N) 22:29

te *.* jest zbyteczne

Dobra, czyli jak wklepię

@echo off

ERASE D:\"Documents and Settings"\chrup\WapSter\"AQQ Folder"\Profiles\Mateusz\CustomEmots

ERASE D:\"Documents and Settings"\chrup\WapSter\"AQQ Folder"\Profiles\Mateusz\Data\Archive\Cache

ERASE D:\"Documents and Settings"\chrup\WapSter\"AQQ Folder"\Profiles\Mateusz\Incoming

To wykasuje mi zawartość, czy cały folder?

To znaczy, usunie Ci jedynie zawartość folderu, folder sam w sobie zostaje.

Co to ma być? Ścieżki mają być w całości objęte tylko w jedno cudzysłowie.

I tak jest dobrze, i tak też.

Czyli, że wykasuje mi zawartość folderu, a nie cały folder?

Jak to wyskakuje? Nie rozumiem.

Chodzi o to, że wyczyści zawartość tych folderów.

Tak, sam to przed chwilką testowałem (na innych plikach w konsoli - chodzi o ten sam sposób działania)…

Ale dałeś mi do myślenia z tym plikiem .BAT, dzięki niemu pozbędę się tych śmieci z AQQ, dzięki ! :slight_smile:

Tak, czyści tylko zawartość, folder zostaje.