Pomoc przy wentylu do hd4850 i nowy monitor


(Schechovsky) #1

Witam was, debiutancki post ; )

Sprawa jest znana, hd4850 się grzeje i przy obrotach wiatraka ustawionych na 60% temp podawana w everescie po godzinnej grze w grida to ok 80 C.

Chciałbym pewną poradę dotycząca tego, jaki wentylator kupić i jak go zamontować. Czytałem, że dobrym wyborem będzie Accelero, ale nie mam zbyt wielkiego pojęcia jak go zamontować. Na dniach postaram się dołączyć zdjęcie budy, aby stwierdzić, czy 120mm wejdzie.

Jeśli chodzi o monitor to zastanawiam się nad tym http://www.agito.pl/19/samsung-19-lcd-s ... 3god0RDVjA.

Wydaję mi się dobrym wyborem ze względu na kontrast, czas reakcji, złącze DVI.

Jeszcze podam pełną specyfikacje komputera :

e7200/gigabyte hd4850/neotec maximus 440w/asus p5k se/eu (ze względu na dobre doświadczenia z tymi płytami)/geil black dragon 2x1gb pc6400 800mhz/WD3200AAKS 320gb

Będę wdzięczny za okazaną pomoc ; )


(Adalbert) #2

Pół minuty szukania w google:

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=385909

http://forum.pclab.pl/t400173.html

Zasilacz słaby, osobiście bałbym się podłączać taki sprzęt pod niego, no ale jak chodzi to widocznie masz szczęście.

Poza tym, Accelero s1 rev2 kupuj, po drugie to sam radiator, więc wentylator prawdopodobnie będziesz musiał jeszcze dokupić, a tak całkiem btw to możesz zrobić fanfixa w swojej karcie i przy nie tak strasznie uciążliwych dźwiękach będziesz miał chłodniej.

I tak na przyszłość: www.google.pl


(Schechovsky) #3

Fanfixa wykonałem, a sam zasilacz <200zł kosztował. Czyli poza samym radiatorem trzeba kupić wentyle. Dzięki.


(Adalbert) #4

To, że zasilacz drogi, nie od razu świadczy o tym, że dobry, ale faktycznie w tym przypadku mój błąd, zasilacz Twój jest porządny. :slight_smile:

Jak fanfix nie zadowolił, to faktycznie najsensowniejszym wyjściem będzie Accelero s1 rev2 i do tego jeden wolnoobrotowy wentylator 120mm (lepiej jeden wolniejszy, niż dwa szybsze). Dodatkowo jak nie masz, to po jednym wentylatorze na przód i tył obudowy i będzie idealnie.