Pomoc przy wyborze monitora

Witam Was,

słuchajcie za niedługo chce kupić jakiś monitor. Chciałbym abyście mi pomogli wybrać jakiś dobry. Jedyne co wiem to to, że chcę aby był to LCD 27 cali. Podawajcie jakieś propozycję co do monitorów.

Pozdrawiam Was,

loto11

Monitor 27 cali? Po co Ci taki duży? I napisz konkretnie co robisz na komputerze, bo “dobry” nie oznacza “optymalne do moich zastosowań”.

Gram, oglądam telewizje, przeglądam internet itp. W ogóle co to za pytanie "Po co Ci taki duży?..? Bo nie rozumiem.

-o co pretensje. Tu viewtopic.php?t=418749 kolega wiedział jak zapytać. Zajrzyj do tego wątku viewtopic.php?f=19&t=418626 znajdziesz tam linki do stron z testami i opisami monitorów.

  1. Duże monitory - duża rozdzielczość, co za tym idzie wymagana dobra karta graficzna.

  2. Przy takim dużym monitorze granie w nowe gry wymaga karty graficznej, która jest demonem wydajności, a najlepiej dwóch połączonych. Co z tego, że monitor będzie duży, skoro niższa rozdzielczość będzie sprawiać, że obraz będzie straszny, a gdy włączysz trochę lepsze detale, to obraz będzie się zacinać.

  3. Do różnych zastosowań są różne rodzaje matryc, np. dla grafika zwykła matryca TN to śmieć. Ci wybierają monitory z matrycą IPS lub ewentualnie od biedy PVA.

  4. Duże monitory przydają się grafikom i projektantom, żeby mieć do dyspozycji możliwie dużą przestrzeń roboczą.

  5. Taki monitor powinien znajdować się w określonej odległości od użytkownika. Jeśli będzie zbyt blisko, to istnieje ryzyko, że zaczniesz odczuwać bule karku wywołane przez nadmierne jego obciążanie.

Tak więc jak już napisałem - dobry nie oznacza najodpowiedniejszy.

I inna sprawa - jak głosi przysłowie: “Nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi”

Tu zajrzyj http://nt.interia.pl/komputery/sprzet/n … cd,1548131