Pomoc przy wyborze pasty termoprzewodzącej

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć które pasty są najlepsze? Które najlepiej przewodzą ciepło oraz oczywiście, którą polecacie ? :slight_smile:

Cena nie gra dużej roli, oczywiście w ramach rozsądku :wink:

Jestem totalnym laikiem w tej dziedzinie.

Pozdrawiam

Warto poczytać…

Ja jak wymieniłem oryginalną pastę na arctic silver to temperatura proca spadła mi o jakieś 5 C więc polecam tą pastę.

Arctic silver 5 - tylko droga :?

Nie jest znowu taka droga. 15 zł nie majątek. Ale lepiej kupić raz, ale porządnie, a nie pakować się w byle jakie silikonowe gó…

Ja dałem za nią 23 zl :? tylko to jakiś czas temu było.

15 zł za 3g (drogo?), a starczy na posmarowanie kilku układów.

Arctic Silver 5

Zalman STG1 wydajnościowo podobna do AS5 (35zł), łatwo się nakłada.

Te opłaca się kupić, nie ma większego problemu ze zmyciem w razie zmiany proca.

Ja jakieś pół roku temu dałem za nią 15 zł. Wykorzystałem jej tylko połowę więc sobie zakleiłem i teraz znowu przymierzam się do wymiany. Jest to duża tubka więc nie wychodzi tak drogo. Pamiętaj jeszcze, że są droższe pasty.

dzięki, przeczytałem :slight_smile:

Pewnie, że nie jest droga. Cena nie gra roli. Może być nawet z 30 zł jeżeli jest konkretna pasta warta swojej ceny.

Z tego co widze, to narazie faworytem jest Arctic Silver 5 :wink:

edit:

Czy Arctic Silver 5 będę mógł bez obawy nałożyć na radiator Pentagram Freezone QVC-100 Cu+ ? Bo wiem, że niektórych past nie powinno lub nie można nakładać na niektóre radiatory.

I jeszcze będziesz ją miał na 2 razy jak ją dobrze przechowasz. Tak jak pisałem w poście wyżej, nasmarowałem całego procka i jeszcze zostało mi ponad połowę pasty. Więc bierz tą i się nawet nie zastanawiaj.

djkamilos , o tej mówisz ? http://acris.pl/produkt.jsp?pid=5474

Tak o tej. Ale jak chcesz ją kupić to kup na allegro bo na allegro jest za 15 zł.

Wiem, ale 15 zł + koszty przesyłki = ~ 20 zł. Nie opłaca się. Mam niecałe pół godziny drogi do tego sklepu :slight_smile:

Inni userzy zgadzają się z djkamilos? Czy może jakieś inne propozycje jeszcze ?

edit:

Ponawiam swoje pytanie :

ja sobie właśnie zamówiłem Zalmana STG-1, jak przyjdzie to się podziele opinią :smiley: ale słyszałem, że się bajecznie prosto nakłada ją tym pędzelkiem, nie przewodzi prądu, można stosować na każdy radiator, i równie łatwo się ją usuwa. Wydajnościowo, czytałem dwa testy, i jest podobna do AS5, czasami lepsza nawet o 2 stopnie ( !!

Zapomniałem dopisać, że nie będę się bawił w jakiekolwiek podkręcanie. Zależy mi na dobrym przewodnictwie ( w miarę możliwości niskiej temperaturze ), prostocie nakładania oraz usuwania pasty oraz paście, która bez problemu może zostać użyta pomiędzy wentylatorem Pentagram Freezone QVC-100 Cu+, a prockiem A64 3000+ 939 Venice.

też, ale czytałem też kilka tygodni temu na innych serwisach… i nie było dużych różnic w wydajności między AS5 a ZAlmanem, czasem wypadały nawet tak samo…

Popytałem się jeszcze kilku osób i zdecydowałem, że wezmę Arctic Silver 5 . W zupełności mi wystarczy :slight_smile: