Pomoc przy wyborze PC - 3000zł

Witam, szukam komputera mam przeznaczone na niego maksymalnie 3000zł a potrzebuje go do pracy m.in Photoshop, C++ itp oraz od czasu do czasu pogranie lub obejrzenie filmu oczywiście gry te nowe typu GTA IV i filmy HD. Spróbowałem sam złożyć i wyszło mi takie coś, proszę o ocenę i ewentualne poprawki :

Procesor Intel Core 2 Duo E8400 3GHz 490zł

Płyta głowna DFI LanParty DK 35 /intel P35/LP_DK_P35-T2 369zł

Pamiec ram OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Platinum rev.2.0 135zł

Karta graficzna Radeon 4850 Sapphire 512MB 2xDVI (PCI-E) bulk TOXIC 580zł

Dysk Samsung 640GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1 [HD642JJ] 210zł

Obudowa Cooler Master Elite 331 (Black) 149zł

Zasilacz OCZ StealthXStream 500W SLI rev.2 190zł

DvD Pioneer DVR-216 SATA (black) 90zł

Monitor LG 22 W2242T-PF LCD wide 675zł

razem: 2888zł

boro104 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Zastrzezenie do plytki glownej mam - lepiej wziac MSI P45 Neo2-FR - cena z apollo.pl 369 PLN.

A reszta OK.

Dlaczego polecasz mi płytę MSI ? uzasadnij to jakoś bo wiesz ta lepsza to mi za bardzo nic nie mówi :slight_smile:

Przejrzyj sobie tematy i popatrz co jest polecane. MSI bo…bo tak i koniec, reszta płyt to chłam.

DFI raczej chłamem nie jest, o/c na bardzo dobrym poziomie :stuck_out_tongue:

Tylko ten kodek dźwięku jest gorszy, do CrossFire średnio nadaje się chipset P35.

A płyty Asusa też są “chłamem” ?

Asus to asus, ja się już o nim nasłuchałem, poza tym MSI P45 Neo2-FR jest na nowszym, lepszym chipsecie.

zamiast tego wziąłbym HD 4870 powinno starczyć do około 3000zł

No pewnie, powtarzajmy jak papużki po innych… bez znaczących argumentów etc. To jest chore. Asus to dobra firma a że niektóre płyty są jakie są to u każdego tak jest. Akurat większość nowych płyt Asusa jest głównie przystosowanych pod o/c. Więc zanim na drugi raz będziesz pogłębiał propagande na temat Asusa podaj jasne argumenty, albo nic nie mów.

Następny.

Aaaaaa zapomniałem dać emotki i już masz problemy z jarzeniem :>

Tak się składa, że gadałem ze Scorpiem o Asusie P5Q i ów asus nie trawi OCZ Reaperów, A-dat, nie pamięta ustawień biosu, itd., itp.

A jaki to był P5Q :> Bo jest ich kilka, jak zresztą wiesz.

Mówię tu o zwykłym P5Q.

Ogólnie Asus tak, ale w drogich płytach.

Tańsze mają takie chamskie bolączki.

To akurat z tym pamiętaniem Asusa informowali i ma być bios odpowiedni. ; -)

Chociaż na PPC maja P5Q Pro i im Adaty EE 2x2GB chulają :slight_smile:

No ma być… Ale do tej pory nie ma, bo to wszystko się dzieje na najnowszym biosie.

PS. P5Q i P5Q pro to 2 różne płyty.