Pomoc przy wyborze routera

Siema. Problem jest taki że chce sobie kupic router. ;p

Potrzebuje go bo na 2 kompy chce neta rozprowadzic w miare mozliwosci z jak najczystszym sygnałem. Słyszałem różne teorie…

Najbardziej mnie interesuje ta która opisuje dzielenie łącza na 2 komputery.

Opisze problem na przykładzie.

Mam łącze 4mb. Chcę żeby było ono podzielone na 2 komputery, ale tak żeby na jednym było max 2mb i na drugim max 2mb. Tak żeby nie było “podkradania” łącza. Nie chce takiej sytuacji że ściągam coś na komputer pierwszy i w tym czasie na drugim nic w internecie się nie da robić bo pierwszy wykorzystuje cały transfer… Mam nadzieje że to opisałem w miarę dobrze ;p

Mam internet z kablówki i nie wiem czy będę mógł coś takiego zrobić z routerem o który chciałem Was zapytać bo mi go polecono.

Konkretnie chodzi o ten model:

http://www.komputronik.pl/Sieciowka_akt … 28170,s,1/

Czy jest to Waszym zdaniem dobry router?

I jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś mógłby mi w miarę po polsku wytłumaczyć co oznaczaja jego funkcje? Tzn opisać co jest do czego.

Z góry Wam dziękuje i pozdrawiam,

Dyniszkons

Dyniek

Poczytaj - Konkretne tematy…

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

ten link nie działa :stuck_out_tongue:

Router musi miec funkcje podziału pasma żebyś sam mógł ustawić ile masz na jaki ip dać :slight_smile: :wink:

a jak ta funkcja się nazywA? :stuck_out_tongue:

Może mi ktoś też wyjaśnic o co chodzi w poszczególnych skrótach? :stuck_out_tongue:

QoS (Quality of Service) - w wiekszości routerów

posprawdzaaj skróty na wikipedii :>

Może to Ci pomoże :mrgreen:

http://benchmark.pl/sklep/top_10_wifi_neo.html#wifi

Więc czym się przejmujesz ? Ja mam 1Mb na najtańszym możliwym D-Linku i nie zdarzają mi się sytuacje tego typu, zresztą możesz ograniczyć możliwości karty sieciowej na jednym z kompów. O ile pamiętam gdzieś w start/uruchom/gpedit.msc - nie działa pod Xp HE