Pomoc przy wybraniu procesora i wymagania

Witam.

Niedawno miałem wymieniane kartę graficzną i płytę główną, gdyż karta się spaliła. Chciałbym kupić nowy procesor, ponieważ mój już nie chcę za bardzo nowych gier “ciągnąć”.

Posiadam:

Procesor:

Intel® Core2 CPU 6300 @ 1.86GHz

Karta Graficzna:

NVIDIA GeForce GT 430 (1024 MB)

Płyta główna:

Asus P5LP-LE (Leonite) (3 PCI, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN, IEEE-1394)

Karta dźwiękowa:

Realtek ALC888/1200 @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

A co do zasilacza to piszę, że do 300W, ale nie jestem pewien co do tego.

Czytałem też, że coś trzeba zrobić w biosie, ponieważ procesor może wymagać innego.

Posiadam taki BIOS:

Phoenix Technologies, LTD.

Tak jak pisałem chciałbym kupić lepszy procesor najlepiej 3 rdzeniowy.

Myślałem, że może ten, ale nie wiem co bym musiał zmienić.

AMD Athlon II X3 450

Nie chciałbym wydawać na sam procesor więcej niż 400 złoty.

Jeśli coś oprócz procesora byłoby do zmienienia, to prosiłbym, aby także nie miały wygórowanych cen tylko w miarę tanie i dobre firmowo. :wink:

Proszę o szybką w miarę możliwości odpowiedź. :slight_smile:

Pozdrawiam.

Przepraszam, jeśli zły dział.

na bank do wymiany zasilacz ( to konieczność ) tak 400 - 450 Wat min. np. Chieftec możesz kupic za około 110 zł

Dziękuję, czekam na kolejne odpowiedzi. :slight_smile:

Cześć

Nie wiem czy jest sens modernizowania platformy na starym sockecie.

Moim zdaniem zamiast modernizacji tego komputera warto pomyśleć o wymianie go na bardziej przyszłościowy zestaw (oczywiście cześć podzespołów z obecnego komputera mógłbyś zostawić).

Sprzęt sprzed 3-4 lat (lub starszy)- czy jesteś pewny, że chcesz w niego inwestować? To co kupisz do niego, nie przyda Ci się w nowym sprzęcie.

Jeśli już “musisz”, to polecam jakiś procesor 4-rdzeniowy, np. Core2 Quad Q8200 czy Q8300 (są tanie) + przetaktowanie go.

Zasilacza nie znamy - to co podałeś, to napięcie 220-240V (Wolt) - potrzebna jest moc w Watach (W).

Masz płytę pod procesory Intela (na Socket 775), więc procesora AMD tam nie włożysz!

Sprawdziłem przed chwilą zasilacz piszę, że do 300W, przepraszam za błąd już poprawiam, a co do inwestowania to nie mam tyle pieniędzy naraz, żeby wydać także wolałbym w tego inwestować, skoro już musiałem tą kartę i płytę główną wymienić.

Cześć

Zrobisz jak chcesz, moim zdaniem modernizacja tego sprzętu jest nie opłacalna.

A wracając do głównego problemu, sama wymiana procesora niewiele pomoże. Jeżeli myślisz o nowych grach to masz niestety dość słabą kartę graficzną.

Jeśli już miałbym kupić nowy komputer, to jaki byście polecili tak, żeby nie miał kosmicznej żadnej ceny?

Zapomniałem dodać, że komputer posiada 3000MB RAM

Cześć

W sprawie nowego komputera pisz w tym temacie: wybor-komputera-zestawy-komputerowe-t267420-6900.html

Jednak bez podania budżetu jak mógłbyś przeznaczyć na nowy sprzęt trudno będzie ci coś doradzić.

podaj ile masz na wydaniu na nowy sprzęt ? a stare części zawsze można sprzedać :slight_smile:

Ok. Nie jestem zbytnio obeznany ile taki lepszy komputer kosztuje myślę, że więcej niż 3000/4000 złoty na pewno nie.

Jeśli wybierzesz zestaw z dobrą wydajnością i ceną, a nie super szybki sprzęt, to pewnie w cenie 1500-2000 zł się zmieścisz. Za mniej też coś sobie złożysz, ale już będzie wolniejszy sprzęt (ale i tak kilka razy szybszy niż obecny).

Możesz część rzeczy wykorzystać:

  • obudowę (ale nie zasilacz - za słaby);

  • dysk twardy (SATA, jak masz IDE/ATA to raczej kicha);

  • monitor;

  • mysz, klawiaturę (ale jak masz na USB).

Poza tym nie musisz od razu kupować np. grafiki (stara będzie pasowała do nowej płyty głównej), za to płyta gówna + procesor + pamięć RAM (DDR3) musi być koniecznie kupiona razem. No i porządny zasilacz (400-450 W).

Wiadomo, że nie będziesz kupował sobie grafiki za 1500 zł ani procesora za 900 zł, tylko coś rozsądnego. A stare części jak sprzedasz, to możesz potem za nie np. kupić nową kartę graficzną.