RAM, procesor (Mhz) źle wyświetlane

Witam wszystkich mam poważny problem nie mogę sobie już poradzić a wiec tak:

posiadam procesor Athlon 2600+(1,83Mhz),2x256mb+512mb RAM. płyta AMD ,karta G-force5200 system XP pro SP1 (czysty bez żadnych wirów na dyskach)i problem w tym że gdy wchodzę w panel sterowania, później system to tam mam inaczej już wyświetlane tylko ze Athlon 1.09Mhz a ram 1GB cos nie tak ,oraz wchodząc jednocześnie w Menadżer zadań windows (Ctrl+Alt+Delete) pomoc, Menadżer zadań-informacje tu zaś jest poprawnie wyświetlane… że Athlon 2600+ .i nie mam już siły o co tu może chodzić wiec Proszę was o pomoc z Góry wam Dziękuje i Pozdrawiam. :frowning: :frowning: :frowning:

procka sprawdź programem cpu-z

a ram przecież Ci dobrze pokazuje, bo 2x256+512=1GB chyba, nie?

to jest chyba athlon 2500. I to by się wtedy zgadzało 166x11=1.83GHz. A zatem Masz w biosie ustawione FSB na 100MHz (100x11=1.1GHz, tyle co wskazuje). Zmień zatem FSB na 166MHz.

Jeśli problem będzie się powtarzał to może to być wina baterii. Ja ostatnio miałem to samo i za każdym razem wczytywało domyślne ustawienia.

Pytalski hmm dobrze mówisz to jest wina bateryjki która znajduje się na płycie głównej komputera. Taką bateryjkę kupisz w kiosku RUCHU, za 5 zł. WYmienisz i masz problem z głowy.

Bateria była wymieniana niedawno około miesiąca więc może być inna wada ale jestem pewny iż jest to Athlon 2600+

jeszcze zmienię te ustawienia w Biosie i odp. co i jak.Pozdrawiam

cosik_ktosik trafiłeś w 10 :slight_smile: zmieniłem w Biosie na tak jak podałeś i jednak jest Athlon 2500+ 1.83 GHz - 1Gb Ram wyświetla już poprawnie :slight_smile: Dziękuję ci za pomoc i Pozdrawiam.