Pomoc w doborze części do komputera za 1400zł

Otóż zamierzam zmodernizowac komputer, i myśle nad takim zestawem:

plyta glowna MSI P45 NEO2-FR 346,00zł

ram Patriot 2GB (2x1GB) PC800 CL4 LLK 127,00

procesor e5200 lub 8400 nie jestem jeszcze pewny… (może zmiast boxu to Pentagram HP-120 KARAKORUM?)

i karta graficzna palit hd4850 na chłodzeniu referencyjnym 442,00zł (a moze jakas inna naprawde nie wiem…)

Do tego mam zasilacz Chieftec 420W (420-302) Dual Fan rev.ATX2.0 i nie wiem czy wystarczy… bo jakoś nie mam chęci wydawać kolejnych 200zł na nowy zasilacz…

Razem wychodzi 915zł + procesor gdzie mam dylemat…

Ale ja nie chce ani zasilacza ani dysku a tym bardziej nagrywarki… tylk procesor płytę główną, ram i kartę graficzną… I prosilem jescze o odpowiedż na pytanie dotyczące zasilacza… Najlepiej pójść na łatwiznę…

Płyta główna: lepiej i taniej wziąść ASUS P5Q

Ram: może być.

Procesor: e5200 powinien starczyć, z tym chłodzeniem, co proponujesz powinno spokojnie pójść do 4Ghz.

Karta graficzna: HD4850 w tej cenie to najlepszy wybór.

Chcesz łączyć karty graficzne w CrossFire bierz, nie masz zamiaru tego robić to bierz tańszą MSI P45 NEO3-FR

ASUS P5Q jest gorsza od nich.

Tu test MSI P45 NEO3-FR i ASUS P5Q

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-36

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-39

Ocena dla MSI 6/10 a dla Asusa 3/10 i wiadomo co lepsze.

Powinien wystarczyć, ale na wszelki wypadek napisz ile ma on Amper na linii +12V.

Scorpio , te wyniki to ich mniemanie wytzaśnięte z powietrza. Równie dobrze każdy może zrobić swój serwis i sobie oceniać: hmm, tej dam 20, a tej dam 30, bo ma ładniejszy kolor…

Spójrzmy na tabelkę:

Wyposażenie:

3 do 4 dla Asusa

BIOS:

2 do 4 dla Asusa

Realne możliwości OC:

remis (20 do 20)

Rozłożnie elementów:

1.5 do 5 dla Asusa

Dźwięk:

0,5 do 1 dla Asusa

I co?

+12v1 15A

+12v2 18A

Nie wiem co to znaczy, starczy?

A zamiaru laczenia w crossfire nie mam wiec wezme neo3 :slight_smile:

Tobi już tobie pisał

Asus gorzej zachowuje się radze poczytaj cały test, świetny bios który nie potrafi na dłuższą metę zapamiętać ustawień O/C, bo bios nie dopracowany jest.

Scorpio , przeczytałem cały test. I skoro obie płyty mają taką samą sprawność do OC, to znaczy, że w tym aspekcie sprawują się podobnie.

No nie wiem, on dostarcza 216W na linii +12V a to trochę mało.

O/C jest na podobnym poziomie ale Asus ma problemy z zapamiętywaniem ustawień O/C a to spora wada, żeby to naprawili to trzeba poczekać.