Pomoc w doborze części do nowego komputera

Witajcie,

Składam sobie nowego kompa - parę rzeczy już mam, na paręinnych jestem zdecydowany ale mam jeszcze wątpliwości do co kości ramu oraz zasilacza. Zacznę może od podstaw:

  • obudowa fractal 3000 (już mam),

  • procesor - intel 2500 k (jestem zdecydowany),

  • płyta gł. - Asrock P67 Pro (jestem zdecydowany ,ale również otwarty na propozycje),

  • chłodzenie - Zalman Performa (mam),

  • dysk - Seagate Momentus XT 500 GB (jestem zdecydowany choć nie do końca),

  • ramy - tu jest mały problem - mam na oku Kingstony 2 x 4 GB 1600 - jestem otwarty na propozycje,

  • monitor - Benq BL2400PT 24 cale - jestem raczej zdecydowany,

I teraz pojawia się problem: ZASILACZ

W starym komputerze mam Seasonica 650 bardzo cichego i wydajnego - ale pomyslałem, że skoro robię od nowa kompa to może go wymienie na coś nowszego - stąd pytanie: czy warto? Brałem pod uwagę zasilacze OCZ - StealthXstream 2 (600 albo 700) oraz ModXstream Pro (600/700) - tu pojawia się kwestia: czy 600 jest wystarczająco mocna? Który z nich jest lepszy/cichszy? Ja obstawiałem Moda z racji odpinanych kabli.

I jeszcze jedna ważna kwestia : KARTA GRAFICZNA - jestem zdecydowany na GF 560 - wybór jest tak duży, że się pogubiłem - zależy mi na jak najcichszym rozwiązaniu (jeden wiatrak jest głośniejszy niż 2?)

Bardzo Was proszę o pomoc w wyborze zasilacza/karty/ramów i nie tylko…

Pozdrawiam

Sławek

zasilacz ten co masz wystarczy :wink: nie warto go zmieniac. co do wentylatorow- 2 zawsze beda głośniejsze niz jeden- tu musisz sam zdecydować- tak naprawde to jaką karte kupisz (jakiego producenta) to ma najmniejsze znaczenie- wszystkie z jednej rodziny są podobne i osiągają podobne wyniki. tych pare 2-3% nie stanowi aż takiej różnicy aby przepłacać np 200zeta

Przeglądałem teraz testy różnych kart GF 560 - tzn. zdecydowałem się chyba na 560 Ti od Gigabyte wersja OC - cena w granicach 900 PLN. Podobno jest najcichsza spośród 560 Ti…

Wybór procesora i płyty głównej bardzo dobry (w tej cenie trudno znaleźć lepszą płytkę).

Co do dysku to taki zakup jest wg mnie nieopłacalny. Lepiej zakupić teraz Samsung F3 500GB lub wydajniejszego WD Black 500GB, a następnie jakby brakło ci “szybkości” to byś uzbierał kasę na prawdziwy dysk SSD.

Nie bierz pamięci RAM od firmy Kingston, teraz to jest badziewie i nie opłaca się ich brać… Proponuję Corsair 2x4GB 1600MHz XMS3 bądź polskie pamięci GoodRam 2x4GB 1333MHz.

Zasilacz powinien wystarczyć, jeśli to dobry model (którego nie podałeś), wraz z potrzebnym okablowaniem - do takiego zestawu wystarczy z zapasem markowe 500W.

Ile możesz przeznaczyć na kartę graficzną, bo nie wiem czy chodzi ci o zwykłą wersję GTX560 czy GTX560 Ti?

Właśnie miałem wątpliwości co do tych Kingstonów - rozważe Twoje propozycje, jeśli chodzi o zasilacz to mam seasonica 650 więc styka :slight_smile: (aczkolwiek chciałbym się dowiedzieć, który spośród tych 2 OCZ byłby lepszy). Jeśli chodzi o kartę to max 1000 - rozważałem kupno zwykłej 560 ale tu przychyliłbym się jednak do 560 Ti.

W takim razie w tej cenie ta karta graficzna nie ma sobie równych: MSI GTX560Ti TwinFrozr II - wysoki potencjał OC, może osiągnąć wydajność GTX’a 570 (bądź wersja Hawk, lecz sam zdecyduj czy warto dopłacić do wydajniejszego chłodzenia).

Teraz co do płyty głównej to nastąpiła pomyłka, sam nie doczytałem modelu, bo byłem przekonałem, że chodzi ci o ten dobry :stuck_out_tongue: Dopłać przynajmniej do ASRock P67 PRO3 B3.

A ten Seasonic ma te wtyczki do nowych płyt głównych tj: ATX 24-PIN, ATX 12V 8-PIN oraz 2x6-PIN do grafiki? Jeśli tak to wystarczy. A gdybyś zdecydował się na zmienę zasilacza to te OCZ’e nie są aktualnie dobrymi podzespołami, tutaj podaje lepsze propozycje: Thermaltake Toughpower XT 575W (675W) / XFX Core 650W. Tylko czy potrzebny ci zasilacz o takiej mocy? Zamierzasz robić SLI, bo do tej płyty można wstawić tylko jedną kartę graficzną?

@ Ascent

Spokojnie, przyda się tam zasilacz o takiej mocy :wink: Dzięki temu będzie pracował w optymalnych dla siebie warunkach bo realnie będzie taki komputer pobierał max. kolo 300 W :wink:

Dzięki za porady :slight_smile:

Płyta główna oczywiście Asrock Pro B3 (to miałem na myśli)

Co do karty to wacham się między Gigabyte 560 OC Ti a tym plecanym MSI - tu kwestia dalej otwarta.

Zasilacz - chyba pozostanę przy swoim a jeśli nie ,to będę chciał kupić jak najcichszy - ten XFX chyba do nich nie należy :stuck_out_tongue:

Co do ramów to te Kingstony nie są chyba takie złe jak kolega wcześniej mówił - czytałem sporo recenzji i wydają się być całkiem ok:)

Jeśli ktoś chciałby doradzić w kwestii karty/ramów/zasilacza to będę również wdzięczny.

Aha i nie zamierzam SLI:)

Pozdrowki