Pomoc w doborze komponentów do komputera

Mam zamiar kupić w najbliższym czasie komputer. Te elementy kupiłem miesiąc temu, bo wtedy miałem kupować kompa:

MOBO: Foxconn P35-A

Nagrywarka: LG GSA H54-L

A resztę wybrałem tak:

CPU: Intel Core 2 Duo E4500 BOX

HDD: WD Caviar WD5000AAKS 500GB 16 MB Cache SATAII

RAM: ? Tu chciałbym się poradzić jaką wybrać w cenie tak od 150zł do góra 250zł

GPU: ? Tu chyba poczekam, aż w sklepach pojawi się dostawa 8800GT 512MB (Gdy nie będzie już tych problemów z dostępnością to cena spadnie do takiej jaka miała być z początku?? I czy wiecie kiedy już mają być dostawy??), a jak nie 8800GT to prawdopodobnie Palita 8600GT Sonic+ 256MB

Zasilacz: ? Tu też bym prosił o poradę. Najlepiej w cenie tak od 150 do góra 250zł

Chłodzenie: Chyba nie trzeba żadnego kupywać?

Buda: Nie mam pojęcia jaką poza tym, że ma być czarna. Poza wielkością, trzeba się jeszcze czymś kierować?

Pasta na procesor: Byle jaką?

I karta dźwiękowa: Co myślicie o X-Fi Xtreme Audio? Czy może lepiej uzbierać więcej i kupić Xtreme Gamer?

Większość części planuję wziąć prawdopodobnie w Agito.pl na raty :P, więc miło jakbyście podawali podzespoły z tego sklepu chyba, że ich tam nie mają.

cpu niech sobie zostanie pozniej sobie wymienisz na cos mocniejszego

hdd ok tylko bierz te 500 jesli je rzeczywisice wykozystarz

ram 250 zł to chyba troszke mało chodz nie az tak zeby czegos nie kupic osobiscie estem za good ram pro 900 sa w dobrej cenie co do wydajnosci a data tez sa ok ale co do konkretnych modelow z tychdrugich to nie do mnie.

gpu no i masz racje jak tam bedziesz chcial jzu czekac to mozesz i poczekac na radki 3xxx costam :smiley: mniej wiecej w tej samej cenie beda modele

zasilka nie do mnie z tym :slight_smile: chodz to bardzo wazny element zestawu

chłodzenie nom nie koniecznie musisz miec ciekły azot ;] zwykel boxowe tam coolery wystarcza ewentualnie jak bedziez mial w budzie caly czas mobo nie na zewnatrz to kupic jakis dodatkowy wiatraczek do przewiewu

buda jakosc wykonania grubsc blachy łatwo powedzec po masie im ciezsza tym lepsza :smiley: ale i nei koniecznie muisz miec pancernego kompa wazne zeby miala dodatkowe wloty powietrza takie tam dziórki i inne najlepiej zeby byla jak najtansza a z dobrym wyposazeniem jakis wiaatrak w wyposazeniu i usb plus audio na przedzie lcd. Od Mode come feel chya model 152 ma takie gabarety za 150 zł sam chcialem kiedys kupic.

Pasta z tym nie do mnei lecz to tez bardzo wazne jak chcesz miec normalna temp bez super coolerow to trzeba miec dobrapaste nie kniecznie droga.

dzięk jesli rzeczywiscie potrzebujesz suer jakosci lecz nei duzo rozniacej sie od tejktora mozna znalesc na mobo i masz pieniadze na to to sobie kup ale moim zdaniem to strata kasy a ten gamer to juz szczegolnie jak cos to to pierwse tansze starczy ci bez problemu

2x1 GB A-data Vitesta Extreme Edition 800+ CL4 lub 2x1 GB PDP Patriot Extreme Performance LLK 800 MHz CL 4

Więc jeszcze zasiłki nie wiem, a RAM chyba wezmę te Patrioty, bo GOODRAMY ciężko dostać. Chyba, że jeszcze coś innego polecacie? ;p I czy jakąś pastę konkretną niedrogą, czy byle jaką? Z kartą dźwiękową to i tak chyba jeszcze jej nie kupię, bo się nie wyrobię finansowo ;/

EDIT

Aha i jeszcze, co do 8800GT 512MB. Gdy nie będzie już tych problemów z dostępnością to cena spadnie do takiej jaka miała być z początku?? I czy wiecie kiedy już mają być dostawy??

Pasta Arctic Silver 5, Arctic Cooling MX-2 lub Zalman ZM-STG1.

Zasilacz Amacrox Warrior AX450-PNF/Modecom MC-400ATX lub HuntKey HK-400AP

Kiedy dostawa będzie, to nie wiem. Co do ceny i dostępności, to na pewno cena spadnie, gdy karta ta pojawi się w większości sklepów - zniknie problem z dostaniem tej grafiki. Logiczne.

Czyli ostatecznie sprzęt będzie wyglądał tak:

MOBO: Foxconn P35-A

CPU: Intel C2D E4500

GPU: 8800GT 512MB, a jak nie to Palit 8600GT Sonic+ 256MB

RAM: 2x1 GB PDP Patriot Extreme Performance LLK 800 MHz CL 4

HDD: WD Caviar WD5000AAKS 500GB 16 MB Cache SATAII

Nagrywara: LG GSA H54-L

Zasilacz: Amacrox Warrior AX450-PNF

I do tego jakąś budę i może kartę dźwiękową.

Zestaw chyba jest ok?

A co do zasilacza to jaki byłby jeszcze lepszy, cichszy i wydajniejszy za większą cenę do tego sprzętu? :smiley: To już tak raczej z ciekawości. :mrgreen:

Wszystko ok. Możesz jedynie wziąć E2180, a różnicę w kasie dołożyć do zasilacza. Za jakiś czas wymieniłbyś procka na Penryna. Zasilacz możesz wtedy wziąć Amacrox Frei Erde 550W.

A zasilacz o takiej mocy nie będzie brał wtedy więcej prądu? :d Bo właściwie jestem zielony w tym temacie. :lol:

Nie będzie brał więcej prądu on ciągnie tyle samo prądu co słabszy zasilacz, te 550W to jest moc max którą możesz wykorzystać ale nie cięgnie cały czas tych 550W.