Pomoc w doborze sprzętu do komputera

Witam po raz kolejny!

Chciałbym przystosować swój komputer do gierek aktualnych czasów (2009/2010), by przynajmniej w większość z nich móc zagrać na optymalnych parametrach, nie martwiąc się o zawias, czy laggi.

Aktualnie mój sprzęcik prezentuje się następująco:

Płyta główna: Gigabyte GA-M61VME-S2 rev.2.0

Procesor: Athlon 3000+ (1.8)

Karta graficzna: GeForce 7300 GT

Dysk: 150GB Samsung

Pamięć RAM: 1gb

Od czego rozpocząć zmiany w moim komputerze? Planuję w najbliższym czasie zakupić nowy zasilacz (prosiłbym również o polecenie jakiegoś godnego produktu).

Pozdrawiam!

Najlepiej byłoby kupic nowy komputer.

Podaj budżet.

Wg mnie procesor by przydało się wymienić na jakiś 2-4 rdzeniowy zależy jak ci odpowiada

ale wtedy trzeba płytę główną pewnie trzeba wymienić

karta graficzna marna polecam coś np. 9600gt sam mam jest całkiem ok choć planuję za jakiś czas wymianę na coś pokroju hd4850/hd4870 i nowsze ale w niskim przedziale cenowym

Dysk mały jakiś niektóre gry już 1 zajmuje 5-10 gb

Do gier polecałbym minimum 2gb ramu jakieś firmowe

a jaki masz obecnie zasilacz??

Powiem ci tyle ja bym nie inwestował w tego kompa zbyt dużo trzeba wymieniać

pozatem jak nie wymienisz procesora a wymienisz kartę graficzną to można odczuć różnice ale nie dużą bo procesor będzie wąskim gardłem będzie spowalniał cały zestaw

Wg mnie już jak bardzo chcesz chociaż trochę bardziej pograć

to dokup 1gb ramu + wymień kartę graficzną ale jeśli to jest na agp to będziesz miał problem

http://www.allegro.pl/item855946283_ocz … abrze.html

jak na stary komputer taki zasilacz bym brał szkoda kasy wydawać

gdyby to był lepszy taki jak mój w podpisie to bym wział coś tej firmy ale 500

mi 350 modecom wystarcza za ok. 100zł chociaż jak wymienię grafę i procesor to muszę te 450-500 najlepiej mieć

Po zaktualizowaniu BIOSu płyty głównej wsadzisz na nią procesor na podstawkę AM3.

Na twoim miejscu, aby pograć w najnowsze tytuły zakupiłbym procesor AMD Phenom II 550 BE , a także dodatkowe chłodzenie do niego, aby go podkręcić, nie będzie to trudne ponieważ ma odblokowany mnożnik.

Następnym krokiem zakup grafiki pokroju Radeon HD4770/HD4850 lub czegoś mocniejszego HD4870/HD4890. (Odpowiedniki od Nvidii GTS250/GTX260/GTX275 ) Ostatnią rzeczą będzie kupienie pamięci RAM , najlepiej sprzedać tę kość, którą teraz masz, a kupić 4GB w Dual-Channel np. GoodRam lub GoodRam PRO. No i oczywiście musisz kupić nowy zasilacz , polecam: BQ PurePower L7 (wystarczy ci moc 430W, a nawet 350W), Corsair (400W lub 450W), a z tańszych rzeczy to Fortron, Delta, Pentagram.

No i masz praktycznie nowy komputer , wszystko oprócz płyty głównej.

popatrz na specyfikację płyty głównej… PCIE x16 :slight_smile:

zdecydowanie masz rację podstawka am2 lekko stara ale można zapodać jakiegoś mocnego x2 a nawet x3 :

http://www.gigabyte.pl/products/mb/cpul … s2_20.html

grafa coś klasy hd4770/4850

zasiłka ocz 500/huntkay 400/coolermaster 500W.

AM3 jest kompatybilne wstecz, wystarczy zaktualizować BIOS i z AM2 mamy AM3.

producent na swojej stronie pisze coś innego… chyba, że nie aktualizuje tych informacji. stary chipset ogranicza możliwość zamontowania procków 45nm.

hi hi a wiesz co oznacza w ostatniej kolumnie pojęcia “-”, “N/A” ? heh

N/A = Nie wspiera, “-” = W trakcie testu

dzięki za poprawienie nie patrzyłem na specyfikacje

Tak więc podsumowując to, co napisaliście powinienem zastosować się do słów skitles01? Jego post najbardziej do mnie przemawia.

A co do mojego aktualnego zasilacza, to jest to Mustang ATX KY-400W

skitles01 , za następną taka edycję postu i usunięcie zawartości otrzymasz ostrzeżenie. :evil:

do wymiany na minimum huntkay/modecom/delta 350W.