Pomoc w dobraniu najlepszych podzespołów

Witam, myślę że moglibyście pomóc mi dobrać coś do mojego pc’ta, aby stał się mocniejszy, co proponujecie wymienić, dodać, dokupić, piszcie ! Zaznaczam, że nie zamierzam zmieniać pamięci, zasilacza, dysku. Mam jakieś 300zł. Mile widziane jakieś linki ze sklepów oraz pytanie: Ile ukręce procesor na tej płycie ?

ja na twoim miejscu, sprzedałbym i płytę główną i procka (dostałbyś za obydwie części około 150-200zł) czyli razem 450zł-500zł a za to bym kupił:

płyta główna: MSI P43 Neo-F 220zł

procek: Intel Dual Core E5200 240zł

razem: 460zł (ceny z agito.pl)

i wtedy robić OC procka na 3.5-4GhZ i masz o wieeeele lepszego kompa :wink:

Tyle, że ja w OC jestem laik :stuck_out_tongue:

Najpierw trzeba mieć co podkręcać. :stuck_out_tongue: Jak już będziesz miał części to chłopaki na pewno ci pomogą. Z resztą jest dużo poradników o OC.

wiesz jak wygląda OC na procku z mnożnikiem 12.5? :o

wystarczy że podniesiesz FSB na 280 i już masz 3.5GhZ (obejdzie się bez podnoszenia vcore) a wyżej to już będziesz pewnie musiał podwyższyć Vcore :wink:

A jakaś tańsza płyta do OC tego intela?

Gigabyte P31 ds3l za zaledwie 50zł mniej i bez oficjalnego wsparcia tego procesora…

bez przesady:P

co bez przesady?

ta płyta główna nie ma oficjalnego wsparcia dla E5200. niektórzy mówią że pójdzie a niektórzy że nie, ja bym jednak dopłacił 50zł dla lepszego chipset’u i pewności :wink:

Hmm a co sądzicie o 4850 ? Poczekać za ceną czy już kupować ?

jak masz na kartę do 700zł (za tyle można dostać HD4870) to jest ot najlepszy wybór :wink:

tak myśląc to można czekać do następnego i potem do następnego roku :stuck_out_tongue:

jak masz kasę to bierz jak nie masz to czekaj - proste :wink:

Cena zawsze się zmniejszy ale gry pójdą w górę i coraz bardziej będą wymagajace więc kupuj jak najszybciej.

To biorę Radka 4870, tego co mam sprzedam jeszcze z 200 zeta zgarnę za niego bo wcale tanio nie chodzi :slight_smile: