Pomoc w dobraniu Systemu

Cześć

Mam pytanie i oczywiście chciałbym aby ktoś Mi doradził czy wybrać Windows-a7.

Od zawsze używałem XP ale komputer coraz bardziej ulepszałem i na początku roku zakupiłem WindowsVistaHomePremiumPL.

Dowiedziałem się,że jest już wersja Release Candidate WindowsSeven a pytanie brzmi?

Czy lepiej gdybym zainstalował wersje beta windowsa7 czy zostawił Viste.

Bo vista chodzi sprawnie ale czy wersja beta Nie uszkodzi Mi sprzetu? a testowałem tego windowsa,którego sciagnełęm z oficjalnej strony Microsoft-u a wersja tego to " 7000.0.081212-1400_client_en-us_Ultimate-GB1CULFRE_EN_DVD_LiTEę" i zainstalowałem na VM VirtualBOX i działał sprawnie ale nie Instalowałem nakładki spolszczającej interfejs.

Kupiłem PC Format na lipiec i tam jest dokładna instalacja Windows-a7 i instalacja spolszczenia?. 2 pytanie brzmi jak długo działa system Windows7 po sciągnieciu z Microsoftu?

Bo to jest wersja RC czyli na Ile ?.“rok” ?

Mój sprzęt to

INTEL PIV 2,66GHz

Radeon 9800PRO 128mb/256b

Medion MD5000

Seagate Barracuda 160gb

Proszę o opinie ;].

Pozdrawiam i życzę Miłego dnia;)

A więc tak - to co pobrałeś z serwera Microsoftu to BETA Windows 7 (Build 7000 ) i wygasa ona tego lata (traci całkowicie funkcjonalność!). Obecnie tutaj: http://www.microsoft.com/windows/window … nload.aspx - do 15 sierpnia można pobrać wersję Release Candidate (Build 7100 ). Działa ona do 1 czerwca 2010 (a od 1 marca 2010 zacznie się resetować po 2h). Na witrynie Microsoftu można pobrać obraz .iso wspomnianej RC (zarówno 32-bit oraz 64-bit), a także uzyskać klucz produktu, który umożliwi aktywację Windows 7 i jego legalne użytkowanie przez rok. Następnie poprzez Windows Update można ściągnąć oficjalną polonizację, bądź pobrać paczkę .cab i zainstalować spolszczenie za pośrednictwem Panelu Sterowania (Control Panel). Gdybyś potrzebował instrukcji, służę pomocą.

Co do decyzji - mi osobiście Windows 7 bardzo przypadł do gustu (mimo, że to taka Vista po liftingu), a co do szybkości - jest porównywalnie do XP nawet na starszych maszynach (mówię z doświadczenia). Nic nie tracisz. Zawsze jeżeli przypadnie Ci do gustu, możesz zakupić wersję finalną (choć niektórzy uważają to za akt bycia jeleniem), albo zrezygnować po okresie testowania i wrócić do XP/Visty.

No ok. To zrobię tak jak mówisz. Moja wygasa czyli do “kosza” … Pobiorę tę co Ty mówisz i jak coś to bd w kontakcie ;).

Dzięki :slight_smile:

Dodane 01.07.2009 (Śr) 17:01

Pobrałem i zaintalowałem na Maszynie. Dziala świetnie interfejs polski tez.

Teraz jak wypalić to jako botowalna plyta. Jakim programem…

pobrany obraz wypalasz ImgBurn-em

* a tu masz spolszczenie, tak na w razie czego… :smiley: