Pomoc w kupieniu laptopa do 5000 zł?

Witam, muszę kupić laptop. Zastosowanie do gier i na studia. Waham się między trzema (opcjonalnie jeszcze dwoma tańszymi) pozycjami:

i te tańsze

Bierz Vostro, 1 slot na RAM wolny więc łatwiejsza rozbudowa no i windows pro, a nie home.

Za pierwszą opcja przemawia ram 1x8gb (możliwość rozbudowy) procesor i5-8300 i 3 letnia gwarancja biznesowa na miejscu, ale boję się od układ chłodzenia

Za drugą cena w porównaniu do dwóch pierwszych, ale ram jest 2x4 co utrudni rozbudowę w przyszłości

Za trzecia 16gb ramu w jednej kości (nw czy jest to lepsze niż 2x4 w drugim modelu), na minus to ze jest to outlet i gorszy procesor

Czwarta opcja, wyraźnie gorsza wydajność, ale za to niższa cena i tutaj jest 1x8gb( czyli łatwiej rozbudować).

Piąta opcja jest najtańsza, bardzo mi się podoba, ale acer to chyba jednak troche gorsza firma od dell(przynajmniej z opinii ), znow 2x4gb (cieżka rozbudowa)

Opisałem moje odczucia co do tych modeli

Dzięki za pomoc, a nie uważasz że 16gb ramu nie jest ważniejsze od tych funkcji?

Owszem, ale łatwiej dołożyć 1 kość niż potem sprzedać stare kupić nowe, zmienić system, przedłużać gwarancję.

Nie chcę wprowadzać w błąd bo się tym nie interesowałem, ale po zdjęciach oba laptopy wyglądają praktycznie identycznie. Różnica w kolorze oraz detalach gdzie Vostro ma bardziej zaokrąglone rogi obudowy. Biorąc do tego pod uwagę to jak Dell podchodzi do serwisowania w cale bym się nie zdziwił gdyby w obu laptopach była ta sama płyta główna oraz ten sam układ chłodzenia. Skoro laptopy z zewnątrz praktycznie identyczne to aż się prosi wkładać te same graty do środka przez co masz 2 modele w cenie produkcji jednego.

Vostro ma tylko 1 złącze VGA więcej z prawej strony względem Inspiron, ale to raczej będzie załatwione przez dokładkę, a nie wbudowane w płytę główną.

Możesz wybrać model pomiędzy myślę że konfiguracja wystarczy, w komplecie masz od razu 16 GB ram
Acer Aspire 7 i5-8300H/16G/240+1000/Win10 GTX1050Ti FHD

W tym budżecie warto zerknąć na Dell-a G5 z 1050Ti, SSD 240GB i 16GB RAM, lub w wersji z 1060 Max-Q + 8GB RAM.
Dell Inspiron G5 i5-8300H/16GB/240+1000/Win10 GTX1050Ti
Dell Inspiron G5 i5-8300H/8GB/240+1000/Win10 GTX1060

Jeżeli jesteś zapalonym graczem i chcesz dużo grać w nowe bardziej wymagające tytuły, to kupno laptopa z kartą 1060 ma sens. Jak w gry grasz okazjonalnie, to inwestowanie w wydajniejszą kartę graficzną nie ma sensu. Jeśli w przyszłości 8GB RAM okaże się za mało, to rozbudujesz a 2x4GB możesz sprzedać na Olx, czy Allegro. Z wymianą karty graficznej w laptopie będzie problem. Dysk SSD o pojemności 128GB to dla mnie trochę za mało. Nie schodził bym poniżej 240GB, żeby oprócz systemu, sterowników i programów można było trzymać na SSD chociaż kilka ulubionych gier.

Tutaj zeszliśmy już na pułap 4500+ Sprzęt do pracy (laptop) śmiało możesz zerknąć co polecali inni.

Byłem obmacywać: Dell Inspiron G5 - klawiatura moim zdaniem ma dziwny przeskok… ale to subiektywne odczucie w Acer Aspire 7 tego problemu nie stwierdzam.

Dobrą podświetlaną klawiaturę z dużymi klawiszami posiada Lenovo Y530. Poniżej w wersji z 6 rdzeniowym procesorem i7-8750H i kartą graficzną 1050Ti, oraz dyskami SSD 240GB +1TB HDD. Windows 10 dołączony jest do laptopa w komplecie.

Tylko chyba je wyślą dopiero 1 września? :smiley:

Na szybko z gamingowych laptopów o podobnych podzespołach do Lenovo pw. jest MSI GV62.
MSI GV62 i7-8750H/16GB/1TB+240/Win10X GTX1050Ti

Ale przecież za tą cenę spokojnie znajdzie się coś z 1060 Max-Q. :open_mouth: Kto za 5000 zł kupuje laptopa z 1050 Ti?

Tu mamy świetnego Della z linii Vostro - wersja systemu Pro, gwarancja na lepszych waruknach i do tego o 3-letnia, a nie 2-letnia. Bezkonkurencyjny w tej cenie. No i moim zdaniem - piękne profesjonalne srebrne wykończenie, a nie te kolorowe zabawki. Tylko zdecydowanie warto jest dopłacić do wersji z 16GB RAM. Wersja 8GB ma tylko jeden moduł, a to mocno ogranicza wydajność [porównanie wydajności laptopów z RAM single vs dual]. No i drugi fakt, że 1060 to karta, która spokojnie da radę w gierkach na (niemal) najwyższych ustawieniach, a w niektórych obecnych już i nadchodzących grach przyda się więcej jak 8GB RAM. :wink: