Pomoc w OC e2160

Na początek chę powiedzieć że już widziałem ten temat tutaj na forum, ale chcę prosić o pomoc, bo z tamtego nie wiele zrozumialem, a więc ustawilem narazie tak:

Dzielnik pamięci ustawiłem na 1:1

bios02.jpg

Timingi ustawilem 4-4-4-12

bios03.jpg

Mnożnik 9x i fsb 333, napięcie na pamięci dałem 2,2v, na CPU core z początku uzostawilem def. czyli 1,325 i komp sie odpalil ale przy superPI w 16M wyskoczyl bluescreen, potem podnioslem napiecie na CPU core na 1,345, ale tym razem superPI sie zawiesilo

bios01.jpg

I moje pytanie czy dalej podbijac napiecie na CPU Core, czy cos innego jeszcze zrobic, a moze podbic napiecie na CPU VTT, na def mam 1,200 ??

EDIT:

o jeszcze powylaczalem EIST/C1E, komp taki jak w podpisie

Może to juz jego kres testuj na niższych taktach 2,5-2,7 jak będzie stabilny to delikatnie podnoś do góry

no ale skoro odpalil na dev. 3,0ghz to chyba nie koniec mozliwosci, moze podvjiac to napiecie

PS: na dev. i 2,7ghz tez superPI zwieche robilo

a jaka temperatura procka??

ja na 2,8 skonczylem bo box nie dal rady!!

a przed zmiana pasty na 2,6 walil bledami

po zmiaie pasty 2,8

ale teraz czekam na nowy wentyl i zobaczymy

tempy pod obciazeniem orthosa to ok 66*C

Poszukaj najmniejszego V na 3 - 3.2Ghz, żeby pod orthosem pare h się nie wysypał i tak zostaw na codzień

Wyżej można kręcić dla sportu, ale zmień chłodzenie

to troche duzo tak do 60 jest w normie a lie tym programem testujesz ja po 9 godz mam 55 stopni a procek 2,8 jak zmienie chlodzenie bedzie jeszcze chlodniej ,zmien paste i dobry obieg powietrza w obudowie

ja mam jeden wentyl 120mm z przodu i 1 120mm z tylu budy

dobe chlodzenie to podstawa dobrego oc

Nie jest tak strasznie

Przecież żadna gra(a może) nie obciąży mu proca tak jak orthos

Jak pod orthosem nie będzie ci 70-75C przekraczać to możesz spać spokojnie

czyli musze tylko zmikeniac CPU Core Voltage? reszty nie ruszac?

bios01.jpg

reszte mam tak ustawiona:

CPU core v. 1,405v i tutaj bluescrenow nie bylo pod super P16m, ale chyba to napiecie jest za wysokie ??

DDR2 v. 2,2v

CPU VTT v. 1,200v

ICH 1,5 v. 1,5v

MCH 1,25v 1,25v

CPU GTLREF 63%

Zejdź do ~1.37v @ 3Ghz i sprawdź orthosem

dobra napiecie teraz ustawilem z def. 1,325 na 1345 i podkrecilem do fsb 334mhz i przejachalem superPI 32M wszystko ok,i potem 30min orthosem(wiem ze to strasznie malo ale nie chcialo mi sie czekac) i tez OK, a potem gralem 3h w crysisa i wszystko narazie OK

dobra ja też mam tą płytę i nie wiem jak wyłączyć EIST/C1E

Mati_90 , podjedz wyżej z fsb, daj na mostek więcej V i próbuj 375 x 8, a najlepiej 430x7, no i na ramy też możesz dać więcej papu i ciągnąć je do góry

No na dual core’ach na wysokie fsb akurat nie ma co liczyć, tak więc lepiej mnożnika nie obniżać, tylko napięcie zwiększać i uważać na dzielnik fsb:ram

Wchodzisz w zakładkę Advanced BIOS Features potem w CPU Features , i potem zmieniasz C1E function na disabled i EIST function na disabled

to gdzie można liczyć, w celeronach? :stuck_out_tongue: niech próbuje kombinuje, wyższe fsb lepsza wydajność całej platformy. i memorki można optymalnie ustawić

Liczyć można na wysokie fsb w E6x50 i E8x00. W sumie quady ze steppingiem G0 też spore fsb wykręcają.

dobra poszedł 3ghz i napięcie 0 2razy w biosie zwiększyłem i ram 900mhz