Pomoc w podłączaniu płyty głównej

Witam. Chciałbym podłączyć płytę główną SPACEWALKER AK12 V3.0 i mam tak [PWR LED i na górze +±] [sLP SW] [GRN LED i na górze +±] [puste] [RST] [sPEAKER i jeden + na górze]

[HDD LED i na górze ±] oraz [PWR SW], w obudowie mam takie kabelki: M/B SW (dwa połączone, czerwony i biały), M/B SW (dwa połączone, jeden czarny, drugi zielony), RESET SW (dwa połączone, jeden czarny drugi biały), power led, splątane ze sobą, ale nie złączone + i - (zielony i biały), dwa puste odchodzące od jakiegoś głośniczka… i jeszcze kilka innych, ale pamiętam, że one nie były podłączane…, wiec tutaj pojawia się moje pytanko jak to wszystko ze sobą złączyć, żeby było ok? :smiley: POZDRAWIAM

pwr led do power led, rst do reset sw, hdd led pewnie do grn led, widocznie tak nazwali kontrolkę od dysku, pwr sw do m/b sw, jak są 2x to zobacz który kabel idzie do włącznika,rst do reset sw, reszta nie jest nie zbędna, jak coś sie nie zaświeci z lampek to podłącz odwrotnie, kolory nie są uniwersalne co obudowa to inne kolory, zabawa w sapera.

ale jest coś takiego jak hd led jak napisałem, to tak podłączyć?

kolorowy pin (z kolorowym kabelkiem) do plusa na płycie głównej a drugi do masy.

gdzie mam podłączyć dwa puste kabelki od głośniczka?