Pomoc w rozdzieleniu łącza z kablem RJ45 - Co wybrać?

Hej :slight_smile:

Dowolny switch Linksys, TP-link, Edimax lub innej firmy, której nazwa wzbudza twoje zaufanie.

Połączenie z internetem nie jest tak łatwe do rozdzielenia jak np. przewód sieciowy. Każdy komputer musi mieć adres IP, dane bramy jeśli ma wychodzić ze swoją transmisją poza sieć lokalną, adres DNS i maske sieciową. Dlatego dziwne rozdzielacze nie zadziałają. Co najwyżej switch, bo hubów raczej już się nie stosuje. Z resztą ich praca wprowadza mały bałagan w sieci.

Polecacie jakieś konkretne? :slight_smile:

Ewentualnie pociągnij drugi kabel dla konsoli.

Adamssssx , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

@Roobal, jak już pisałem, za daleko.

Możesz kupić nawet jakiś tani ruter i go ustawić jako przełącznik. Moze być to chociażby TP link wr740n, z tego co wiem to można je kupić już za niecałe 50zł.

Nic takiego nie pisałeś, a skoro masz pociągnięty jeden kabel, więc nic nie stoi na przeszkodzie pociągnąć drugi. Jeśli nie chcesz ciągnąć kabli pozostaje Ci kupno przełącznika.

Po co router za 50zł, jak można kupić przełącznik za 20zł?

Właśnie problem jest w tym, router jest za daleko żeby był jakikolwiek sygnał dobrej jakości, więc i kabla nr 2 nie mogę podciągnąć bo ten jeden jest umieszczony w ścianie więc zostaje mi ten przełącznik, polecisz mi jakiś @Roobal? I czy pozwoli mi on na korzystanie z internetu na obydwóch urządzeniach jednocześnie?

 

Zawsze fajnie jest sobie w ten sposób rozszerzyć przy okazji zasięg Wi-Fi, chyba że przełącznik za 20zł również to umożliwia to zwracam honor. Ja tam lubię jednak ograniczać ilość kabli w miarę możliwości.

Tak pozwoli, po to jest właśnie przełącznik. Przełącznik możesz kupić dowolny.

Pytanie tylko po co, bo jeśli PC i konsola działają tylko na kablu, to WiFi jest zbędne w tym pomieszczeniu.

 

Przełącznik to przełącznik, on nie działa bezprzewodowo i nie tworzy WiFi. Router, który Ty znasz to tak nprawde urządzenie 3 w 1, czyli: 1. Router; 2. Przełącznik (porty LAN); 3. Access Point (to co nadaje sygnał dla WiFi). Te 3 urządzenia są zintegrowane w jedno.

 

No okej, ale jeśli WiFi jest zbędne, to po co przepłacać.

Może trochę się pospieszyłem proponując router, bo skoro nie ma potrzeby to nie ma sensu przepłacać. To już oczywiście autor sobie podejmie decyzję, może uzna że rozszerzenie zasięgu Wi-Fi mu się przyda :slight_smile:

O jakich rozdzielaczach, czy przełączkach za 1 zł. jest tutaj mowa? W sieciach 10/100 wykorzystywane są do transmisji 2 pary żył, więc można jednym przewodem połączyć konsolę i PC do routera.

Ramki zaś będą sobie swobodnie wędrować do urządzeń bez żadnych kolizji? To czy w transmisji będą wykorzystywane 2, 4 czy 100 par żył nie rozwiązuje całkowicie problemu, bo powstaną inne. Nie wspomnę już, że połączenie z portem przełącznika jest punktowe, więc nie podłączysz do jednego portu tym samym kablem dwóch urządzeń.

Panowie, potrzebuję konkretów, konkretnych modeli które będą się sprawować jak należy, jeśli takie macie podeślijcie :wink:

Np.:

http://www.tp-link.com.pl/products/details/?categoryid=224&model=TL-SG1005D

http://www.tp-link.com.pl/products/details/?categoryid=1585&model=TL-SG105

To już bardziej opłaca mi się Router :wink:

Kolega podał Ci akurat przełączniki gigabitowe, jeśli takie nie są Ci potrzebne, to masz przykłady przełączników, które kupisz spokojnie do 30zł.

http://www.tp-link.com.pl/products/details/?categoryid=1585&model=TL-SF1008D

http://www.tp-link.com.pl/products/details/?categoryid=1585&model=TL-SF1005D

Oczywiście możesz kupić router za 50zł, tylko cena to nie wszystko.

To prawda, budżetowe routery lubią się czasem przywiesić częściowo lub całkowicie bez konkretnego powodu.