Pomoc w rozwiązaniu BSoD'ów

Witam

Tu mam paczkę BSoD’ów, próbowałem na niektóre zaradzić. Do teraz chyba udało mi się naprawić BSoD 0x19, lecz nie jestem pewien. Proszę o pomoc w naprawieniu reszty :slight_smile:

Tutaj paczka w rar:

https://www.dropbox.com/s/yyq9dds7v1457cb/Minidump.rar

P.S. błąd 0x19 naprawiłem tak że zrobiłem uruchamianie selektywne i doinstalowałem nowsze sterowniki do grafiki

Dodane 26.01.2013 (So) 13:11

Wymieniłem baterię, bo resetował mi się BIOS

Co do BSoD, spójrz tu:

http://www.hotfix.pl/bledy-systemu-wind … od-a11.htm

Życzę miłej lekturki.

Naprawiłem bez tego większość błędów, bo nie za bardzo mi to pomogło. Został mi BSoD 0x19, który pojawia się rano. Po nocy do godziny po włączeniu komputera. To się pojawia przez ten okres czasu co raz. Robiłem SMART dysku i jest w pełni sprawny. Pamięć programikiem super pi mod na 32mb sprawdzenie brałem, ale wątpię że na tym wykryje coś na 3x2gb. Co do sterownika to nie wiem jak sprawdzić jaki jest uszkodzony czy jaki nie zaktualizowany

P.S jeszcze mam często problem z BSoDem 0x1A, no i czasem jest tak że mam freeze pc lub obrazu nie ma i trzeba restart

Tak… Faktycznie tych kodów błędów nie ma na liście… Przepraszam, moja wina.

Jeśli coś nie tak ze sterownikiem, to w managerze zadań powinien być wykrzyknik przy danym sprzęcie.

To czy sterownik jest aktualny, czy nie sprawdzają gotowe do tego programy.

Na przykład ten:

http://www.dobreprogramy.pl/DriverEasy, … 20522.html

Na niektórych stronach np. Intel, cz Nvidia są narzędzia online ( pisane w Javie ) do sprawdzania aktualności sterowników producenta.

Resztę trzeba sprawdzić manualnie na stronach producentów.

Oprócz tego producenci gotowych “blaszaków” i innych często umieszczają sterowniki do sprzętu na swoich stronach. Mam laptopa z firmy Packard Bell i na stronie producenta znalazłem nawet aktualizację BIOS`u.

Poza tym jest jeszcze możliwość skorzystania za świetnej usługi Windows Update, którą tak wszyscy lubią … :smiley:

Kody błędu … Mało kto je spamięta wszystkie…

Tutaj strona Microsoftu dla 0x19:

http://msdn.microsoft.com/en-us/library … 85%29.aspx

Piszą tam ( oczywiście w skrócie ): aktualizacje, wirusy i sprawdzenie dysku.

A tutaj także strona Microsoftu tym razem dla 0x1A:

http://msdn.microsoft.com/en-us/library … 85%29.aspx

Piszą tam … ( właściwie to samo ! )

Czysto teoretycznie mogę powiedzieć, że gdybym pisał więcej ( lub co innego ) niż jeden z pracowników pracujących nad danym oprogramowaniem mogę być uważany za takiego, który pozjadał wszystkie rozumy. :slight_smile:

Wpisując w Google kod błędu i BSOD jest wiele stron / for, z których wiele jest rozwiązanych ( tu: powyższe kody błędu BSOD ).

Od siebie natomiast napisać nic nie mogę, bo:

  1. Nie spotkałem się z BSOD o takim błędzie ( byłem bardzo ostrożny ).

  2. Zanim wirusy rozwaliły mi dane opuściłem Windows`a.

Wcześniej to te strony z microsoftu nie pomagały mi za bardzo. DriverMax pobrałem, bo ktoś miał problem że mu pamięci nie czytało. Napisane było że to może być wina pamięci i po kliknięciu MemOK! na płycie głównej i zainstalowaniu sterowników do mostków przestało pokazywać, ale to dopiero z 15 godzin minęło, więc wyskoczyć może, bo to w nieregularnych odstępach czasowych występuje hehe. Jednak pojawił się nowy problem. Nagle mi się przed chwilą zrestartował komputer. Zgasł obraz na ułamek sekundy i odrazu restart po prostu hmmy… natychmiastowo się wyłączył i włączył normalnie. Jak mogę ten problem naprawić? Było to jednorazowe, lecz zapewne problem może wrócić

EDIT: Wyskoczył nowy BSoD. 0x1E. Z tego BSoD’a nie ogarniam tylko cashing i shadowing. Nie mogę nic znaleźć w moim Asusie Crosshair III Formuła. Robiłem też parę razy aktualizację BIOS’u w ostatnich miesiącach, bo raz mi siadł i dysków nie obsługiwał, a za drugim razem włączyć komputera nie mogłem jakiś BIOS error wyskakiwał.

P.S. Ja nie mam nic z windows update. Ostatnim razem aktualizacja z Windows Update uszkodziła mi system operacyjny. Właśnie wtedy ten BIOS siadł za pierwszym razem. Więc jestem na czystym systemie bez aktualizacji. Spróbować aktualizować? (ostatnim razem siadło mi przez pobranie łatki do NET.Framework 4.0)

Ooooo!

No brawo!

Sorry, ale jeszcze nie słyszałem o takim przypadku, zwłaszcza z tymi aktualizacjami!

Też nie za bardzo na Windowsie byłem aktualny …

Po kolei …

Restart kompa ?

Miałem kilka przypadków:

  1. Wirusy

  2. Zasilacz

  3. Temperaturka

  4. Styki ( też mogą być te od zasilacza ), ostatnio coś nie tak ze stykami i zasilaczami u paru osób u mnie było, jakby jakaś zaraza przeszła.

BSoD:

Te strony z Microsoftu też nie raz mnie ogłupiały. Czułem się taki nowy, za każdym razem, gdy tylko tam zajrzałem.

Nigdy nie spotkałem się z przypadkiem tylu niebieskich ekranów śmierci ( a widziałem nie jedno, np. 60 wirusów na 1 jako tako już działającym kompie ).

Ogólnie zwykle działam tak:

  1. Ktoś mi sprawdza mój sprzęt ( bo mam wadę wzroku i tam się nie mieszam )

  2. Jeśli sprzęt jest ok. to sam biorę się za oprogramowanie.

Poradź się kumpla / znajomego lub siebie. Sprawdź czy nie ma dziwnych wybrzuszeń, wszystkie styki, no i temperaturę.

Jeśli się przegrzewa to nałóż nową pastę i pędzelkiem delikatnie zgarnij kurz. Dla laptopa natomiast puszkę ze sprężonym powietrzem i podkładka chłodząca.

Kiedy ostatnio instalowałeś system ( świeży czy nie ) ? Przy świeży systemie na 80% to wina sprzętu. Reszta to wirusy i zaśmiecony dysk.

Jeśli nie przeprowadziłeś zrób defragmentacje dysku.

Skan przed wirusami ( sam nie lubię antywirusów, możesz sprawdzić jakieś zaufane skanery on-line, ale ja nie stosowałem takich ).

Konsola odzyskiwania z poziomu płyty instalacyjnej i sprawdzenie systemu plików ( był gdzieś do tego poradnik ).

Opcjonalnie wyłącz automatyczne odtwarzanie urządzeń wymiennych.

Jeśli dobrze tłumaczę, to:

KMODE … - Kernel Mode - czyli coś z jądrem

Exception - wyjątek

Not Handled - Nie obsługiwany

Czyli według mojego słabego angielskiego mamy tu problem z nieznanym według Microsoftu problemem.

Nie jestem pewnie, ale zakładając, że moje tłumaczenie jest dobre i to, że w BSoD zawsze jeśli jest uszkodzony sprzęt, to jest także odpowiedni kod błedu ( różny od nieznanego ), to mam powody przypuszczać, że wirus uszkodził ci jakiś plik systemowy.

Nie wiem, jak ty. ale ja gdybym był pewien, że sprzęt mam sprawny to na nowo zainstalowałbym system, lub przesiadłbym się na coś innego niż Windows.

Sprzęt jest sprawny. Sam się na tym trochę znam, bo w tym siedzę trochę. Długo sprawdzałem sprzęt wcześniej i jest wszystko dobrze. Zaktualizowałem następne sterowniki, bo coś mi znalazło LPC Controler. System jest z przed miesiąca. To jest Jednostka stacjonarna. Po aktualizacji sterowników narazie nie wyrzuca. Zobaczę co będzie dalej, a co do Windows Update to miałem tak że przez tydzień się stery do Frameworka próbowały zainstalować i bez skutecznie. Naprawa problemu to było reinstalka Frameworka. Po reinstalce zainstalowały się sterowniki, ale przez to siadł mi BIOS i stery obsługujące dysk. Wtedy się nieźle posypał komputer i teraz trochę się boję włączać Windows Update, bo reinstalka systemu z grami, programami to dobre pół dnia zajmuje. Dziwne jest to że nagle dużo sterowników nie mam. Wcześniej tak nie było… Po tym posypaniu się BIOS’a wyszło. Może po tym będzie dobrze.

Nie wiem jakiego programu też to wina może być, ponieważ to jest jeden z lepszych komputerów i nabyłem nawyk że włączam wszystko co mi potrzebne i w razie czego zostawiam, później przeskakuję i po 15-20 rzeczy jest nawet włączane

Co do temperatury to jest bardzo niska

P.S. Jeżeli inny system to jaki? Ja komputera używam do programowania, gier i muzyki.

Dodane 02.02.2013 (So) 13:38

Dzisiaj miałem ciekawy freeze. Włączam i trwa uruchamianie komputera. No i zatrzymało się. Resetuję i nie ma ekranu i cooler próbuje wprawić się w ruch (NOCTUA dopiero po jakimś czasie zaczyna wiatraczki odpalać) no i stało nic się nawet BIOS nie włączał. Odłączyłem go od prądu i poszedłem na konsolę. To gdzieś tak po 20 minutach podłączyłem i włączył się normalnie. (tak to 24/7 jest komputer pod prądem)

P.S. Teraz trochę mniej jestem pewien do sprzętu, ale jeżeli to co…sprawdzałem sprzęt na tyle ile mogłem i wszystko było dobrze :/…

Dodane 02.02.2013 (So) 15:10

Jednak się coś psuje chyba, ale nie wiem co. Zaczął się crashować komputer. Zdjąłem tylnią klapę w obudowie i włączył się i chwilowo nie crashuje, bo wcześniej to okno co wybór BIOS, BOOT itd. nie działało. Po zdjęciu odpaliło i chwilowo nie crashuje. Może to klapa wywołuje spięcie (wiem to głupie :D, ale no po tym nie crashuje mi ) <

Dodane 03.02.2013 (N) 10:55

Jednak problemem jest chyba to ze w nocy jest wyłączony i pod prądem. Dziś znów crash wyskoczył w oknie “trwa uruchamianie systemu…” Tylko teraz wyskoczył bardzo szybko BSoD. No i teraz to samo co wczoraj. Włączyć się nie może.