Pomoc w składaniu nowego komputera

Witam!

W najbliższym czasie mam zamiar złożyć komputer i potrzebuję pomocy kogoś, kto się na tym zna :P. I tu moje pytania.

Napewno będzie zawierał części:

Karta graficzna:

GeForce 9800 GTX Gigabyte 512MB 2xDVI (PCI-E)

układ GeForce 9800GTX; rdzeń @ 675 MHz, pamięć 512MB (256bit) @ 2200 MHz DDR3 , magistrala PCI-E x16, 2x DVI, Built for Vista, DX10, Shader Model 4.0, OpenGL2.1 , SLI technology support, chłodzenie aktywne

Procesor:

Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz (S775/65nm) BOX

Socket T (LGA775), 8MB cache, taktowanie 266 MHz x 9 (wewnętrznie FSB 1066 MHz), najnowocześniejszy proces technologiczny 65 nm, technologia EMT 64 bit, wersja box z wentylatorem .Core 2 Quad to dwa połączone na jednym kawałku krzemu procesory Core 2 Duo

Do tego dojdzie HDD, płyta główna, zasilacz i RAM.

1 pytanie:

Czy bardziej opłaca się kupić 2GB RAM DDR2 czy 1GB RAM DDR3?

2 pytanie:

Jaką wydajną płytę główną możecie mi polecić?

3 pytanie:

Jaki do tego wszystkiego dobrać zasilacz?

Komputer ma być głównie (albo wyłącznie) do najnowszych gier. W tej chwili mój budżet wynosi 3000 zł. Ewentualnie trochę ponad to.

Liczę na parę dobrych rad :smiley:

9800GTX, Q6600 oO

Boże, widzisz a nie grzmisz ??

E8400

MSI P45 Platinum

2x1GB OCZ Reaper 1066 / 2x2GB Mushkin XP2 Redline 1000

Samsung F1 320GB HD322HJ 16MB Cache

Sharkoon Rebel 9 Value Black

Pioneer DVR-215D

Corsair 520HXEU 520W

Radek HD4850

aż żal patrzeć :expressionless:

bierz zestaw maniekz

najlepszy w tej cenie i 12313512345234615134613461345 lepszy od twojego :smiley:

lub Centurion 590

lub Crucial Ballistix 1066 2x1GB :slight_smile:

Dzięki za odpowiedzi :smiley: Proszę o więcej :wink:

Wiecie ja się na tym kompletnie nie znam także jak widać wybrałem złe części.

Jeszcze dodam, że komputer ma służyć mi wiernie przez parę dobrych lat :smiley:

No i przy naaajnowszych grach przy naaajwyższych detalach nie może się zaciąć :wink:

Możesz do powyższego dorzucić drugiego Radka HD4850 do Crossfire(odpowiednik SLi dla dżiforsów).

nie ma takiej opcji, żeby tak było to musiałbyś chyba wydać z 7000zł na kompa :lol:

przy Krajzisie nawet najlepsze grafy na najwyższych ustawieniach (mówię o rozdziałce) by się cięły :slight_smile:

ten zestaw który podał maniekz jest najlepszy, więc możesz go brać bez żadnych wątpliwości :slight_smile:

ewentualnie jeśli chcesz to dołóż drugiego HD4850 żeby były w CrossFire

Ok :slight_smile:

Ale mam jeszcze jedno pytanie. Słyszałem, że Radeony są gorsze pod różnymi względami od Geforców. Czy to prawda? Czy tylko głupia plotka?

Tak było do wypuszczenia nowych radków czyli HD4850 :stuck_out_tongue:

teraz Radeony sa lepsze pod wzgledem cena/mozliwosci

bo za cenę jednego GTX280(1683zł) możesz kupić 3x HD4850*(500zł jeden, więc za trzy 1500zł) który go po prostu zmiażdży :slight_smile:

* - nawet starczyłoby na jakieś bardzo dobre chłodzenia chłodzenia :slight_smile:

Ok :smiley:

Moja nowa konfiguracja:

Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz (S775) BOX

element zawiera: wentylator procesora

Microstar P45 Platinum

element zawiera: karta muzyczna, karta sieciowa

OCZ Technology 2x 1GB DDR2 1066MHz Reaper EPP CL5 Heatpipe

Radeon 4850 Gigabyte 512MB 2xDVI (PCI-E)

Sharkoon Rebel 9 Value Edition Black

Pioneer DVD+/-RW DVR-215D BOX black (Serial ATA)

Zasilacz do obudowy Corsair CMPSU-520HXEU - 520W

HDD Samsunga wycofany ze sprzedaży

No i zostaje mi około 500zł :smiley:

Ale czy za np. miesiąc ta konfiguracja będzie tak samo dobra jak teraz? :wink:

tak, wiadomo że gdy wyjdą nowe części to prawdopodobnie te nowe części będą lepsze, ale na to nic nie poradzisz

części kupuj w apollo.pl, bardzo tanio i mają Samsung F1 320GB :slight_smile:

jeśli będziesz robił OC to kup

chłodzenie: Thermalright Ultra 120 eXtreme za 130zł

:slight_smile:

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

@Up

Teraz jest dobry?

Mam jeszcze jedno pytanie :stuck_out_tongue:

Składałem na razie komputer na http://www.komputronik.pl i po wszystkim pokazało mi taki błąd:

Obudowa nie posiada wystarczającej ilości kieszeni 3,5 cala()

W tym wypadku wymieniać obudowę czy HDD? :stuck_out_tongue:

nic, wszystko jest ok

po prostu konfigurator w komputroniku ma jasiek błędy

części bierz w apollo.pl wyjdzie ci to sporo taniej :slight_smile:

tak, możesz dodać drugą HD4850 do Crossfire jeśli chcesz :slight_smile:

Wielkie dzięki :smiley:

Na apollo nie ma tylko RAM’u a wszystko wychodzi około 400 zł mniej.

Tylko czy oni mi ten komputer złożą czy wyślą w częściach? Bo doświadczenia w składaniu części nie mam żadnego :smiley:

raczej składają, ewentualnie możesz zadzwonić do nich żeby ci go złożyli przed wysłaniem :slight_smile:

Wieeelkie dzięki za pomoc :smiley:

Prawdopodobnie za 2 tygodnie zamawiam części na apollo.

Jeśli zestaw będzie się dobrze sprawował - zabieram was na piwo :smiley:

Przy zatwierdzeniu zamówienia masz możliwość zaznaczyć prośbę o złożenie komputera, jak zaznaczysz to Ci złożą. Jakbyś zamawiał Windowsa, to by Ci nawet zainstalowali wraz ze sterownikami i przykleili naklejkę na obudowę. :slight_smile: Ale zawsze możesz się z nimi dogadać mailowo albo telefonicznie.

A za 2tyg odśwież temat, bo może coś się zmieni (choć jak coś to nie za dużo).

Witam ponownie :smiley:

Po tym weekendzie składam już zamówienie i w związku z tym odświeżam temat, żeby dowiedzieć się czy może jakieś zmiany w sprzęcie zaszły. Słyszałem ostatnio o tym, że cena Geforca spadła, a Radeon wypuścił jakieś nowe cacko :stuck_out_tongue: 4870 bodajże.

Więc jeśli możecie nanieść jakieś ewentualne poprawki na konfigurację z pierwszej strony to proszę tu :smiley:

Lepiej napisz dokładnie co ostatecznie masz wybrane, bo nie do końca jest to jasne.

Zależy Ci na odpinanych kablach w zasilaczu? Jak tak, to zostań przy corsair 520, jak nie to możesz zastanowić się nad mocniejszą, a niewiele droższą 750 tej samej firmy.

4870 lekko drogawe, więc osobiście zostałbym przy 4850.

HDD - Samsung 320GB F1 (uważaj by Ci nic innego nie wcisnęli, w razie czego pytaj).

Jak czytałem kasy trochę zostało, zastanowiłbym się więc nad kupnem chłodzenia porządnego na procesor i na kartę graficzną (to w sumie ważniejsze, bo referent 4850 jest głośny i gorący).