Pomoc w upradowaniu kompa (zasilacz?)

Witam, chcę zakupić sobie kartę graficzną Radeon HD 6670 2gb ddr3 i pytanie mam, czy pociągnie ona na moim zasilaczu? Specyfikacja kompa aktualnie następująca:

Procesor AMD Athlon X2 4200+

6 Gb DDR2 ram

2 dyski twarde (nie wiem czy to istotne jakie) Seagate 160Gb i WD 500Gb

karta graficzna Geforce 8400 gs ( to jest powód zmiany)

zasilacz Feel II 350W

Czy pociągnie podanego wyżej radeona HD 6670?

Jeśli nie, to jaki zasilacz polecacie (W miarę dobry i niezbyt drogi) powiedzmy budżet do 150 zł…

350W by wystarczyło jakby to był porządny zasilacz (ten co posiadasz jest z czarnej listy).

Zasilacz polecam Aerocool AEROPGSVP-450

Witam . Co do tej karty graficznej to producent zaleca zasilacz o mocy minimalnej 400W . a tak na marginesie to ta karta graficzna nie jest jakas super . moze kolega powie jakim funduszem dysponuje to cos tutaj doradzimy lepszego w podobnej cenie :slight_smile:

Może i z czarnej listy, ale to chyba mocne uogólnienie bez zarzutu pracuje już 4 lata i nie ma żadnych problemów z nim.

czytałem o chieftecu - Chieftec GPA-500S co to warte?

Co do karty graficznej - mi lepsza nie potrzebna tak szczerze mówiąc, ewentualnie powiedzcie mi czy radeon hd 4850 jest podobny wydajnościowo, bo ten na pewno mi pociągnie. Brat ma 2 lata “gra i buczy” w pozytywnym rozumieniu.

Budżet powiedzmy do 150 na zasilacz nie więcej, chyba, że są sensowne przesłanki do “lepszego”

HD6670 ma TDP 66W a HD4850 110W

Co do Chieftec GPA-500S mam i polecam ! . Uwazam ze ten zasilacz jest porzadnie wykonany i bedzie o niebo lepszy od aktualnego :slight_smile:

GPA/GPS to zawsze była tania seria, i jakość mogła nieco odbiegać od droższych zasilaczy chiefteca serii cft, ale nawet ten tani chieftec spokojnie wystarczy, a w przypadku radeona 6670 będzie tylko w niewielkim stopniu obciążony.

hmm nie wiem co masz do tego taniego zasialacza chifteca :slight_smile: powiem Ci ze ta firma jest godna zaufania bo przekonalem sie na sobie. pewnego dnia wpadlme na mega mysl aby podpiac wzmacniacz samochodowy o duzej mocy pod zasilacz poniewaz nie mialem przy sobie prostownika . ale ze kolor kabli byl laczony i polaczylem + z - zaczelo sie dymic z komputera . wylaczylem go po kilkunastu sekundach paniki i co sie okazalo . stopila sie izolacja przy molexach , a zasilacz nadal trzyma wszystkie napiecia tak jak ksiazka pisze :slight_smile: , a co najlepsze nadal z niego korzystam w swojej maszynie i na nic go nie zamienie :slight_smile:

dzięki wielkie, myślę że problem rozwiązany. Teraz wystarczy wykrzesać odrobinę gotówki,

takie jeszcze pytanie:

lepsza wersja HD 6670 z 2gb ram ddr3 czy 1 gb ddr5?

Z ddr5 będzie wydajniejsza.