Pomoc w usprawnienu komputera

(Las515) #1

Witam.Posiadam obecnie taki sprzęt:

*Windows 7 64 bit Ultimate

*Procesor AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 3800+, `2.0GHz

*Pamięć 2048 MB RAM

*Karta graficzna GeForce GT 430

*Zasilacz( nie wiem czy dobrze przepisałem) Tracef 4life 400 AC`230V 4A 50Hz

*Płyta główna Model M61P-S3 (Gigabyte Technology)

Do wydania będę miał około 500-700 zł.Co kupić/ulepszyć aby komputer nie był taki przestarzały? Dodam że najnowsze gry (czyt.FIFA 13 i Tomb Raider 2013)ścinają mi na minimalnych wymaganiach ...

Z góry dzięki za pomoc.

(falcon89) #2

Podaj model płyty głównej.

(krejzol123) #3

a zasilacza komputer nie posiada ?

(eddie71) #4

@galy1

Model zasilacza też jest ważny przy upgrade komputera.

(Las515) #5

Ok zasilacz wam napisałem.Większy problem z płytą główną.Bo resetuje ten komputer i czekam aż te literki się pokażą… a tam mi piszę ‘‘Master DISK S.M.A.R.T HDD ---- Disconected’’.Więc ja strzelam typowego ‘‘■■■’’ i próbuje tym programem zobaczyć ( bodajże everest ) ale w nim mi nie wykrywa też.

(falcon89) #6

Model płyty głównej możesz odczytać w CPU-Z (zakładka Mainboard)

(Las515) #7

Ok wszystko jest już podane, jakby się coś nie zgadzało to proszę pisać :stuck_out_tongue:

(falcon89) #8

Na twoim miejscu poważnie bym się zastanowił czy jest sens inwestować w ten komputer.

Zasilacz kwalifikuje się do wymiany (wyjaśnienie dlaczego http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html#6014195).

Jeśli chodzi o gry to procesor i karta graficzna do wymiany, przydałoby się dołożyć przynajmniej 2GB pamięci RAM.

(falcon89) #9

Radeon HD7750 będzie dużym postępem względem obecnej karty, np. Gigabyte Radeon HD7750 1024MB DDR5/128bit (karta nie powinna być bardzo ograniczana przez procesor).

(roobal) #10

OT > /dev/null.

(sadaj72) #11

Niestety będzie, ten procesor jest słabiutki i ma na dodatek niskie taktowanie, być może w niektórych grach wymiana karty przyniesie duży wzrost wydajności, ale o najnowszych jak np. far cry 3 czy battlefield 3 możesz zapomnieć.

(Las515) #12

Raczej ty się mylisz.Far Cry 3 chodzi mi na średnich wymaganiach (po 10 minutach ścina na około 3 sec). Więc wybacz ale się pomyliłeś.O BF3 nawet nie myślałem i nie będę go kupował(to samo tyczy się BF4).

(sadaj72) #13

Chodzi, ale czy da się grać tzn. FPS>30 cały czas?

Większość testów z FC3 jest przeprowadzana na najwyższych ustawieniach, a wtedy gra mocno obciąża procesor i praktycznie na każdym amd nie przekracza 30FPS.

Na niższych ustawieniach wymagania co do procesora mogą być mniejsze.