Pomoc w ustawieniu wtyczki PopUp w Miranda IM

Witam. Posiadam dwie wtyczki - PopUp.dll v. 2.1.0.5 i NewEventNotify.dll v. 0.2.1.0. Obie wtyczki umożliwiają pokazanie się dymku z informacją o zmianie statusu, przesłanie pliku i przychodzącej wiadomości. Mój problem jest następujący - nie wiem jak jest ustawić, aby działały. Teraz mam tak ustawione, że nie działają ;p

Drugi problem - chciałbym widzieć informacje, że ktoś do mnie wysyła plik/obrazek i gdy ta informacja się pokaże to powinien być wybór czy chce przyjąć, ale ja nie mam i każdy może mi wysyłać tysiące niechcianych obrazków.

Dziękuje i pozdrawiam.

Ad2

Opcje > Transfer plików > odznacz opcje automatycznej akceptacji przychodzących plików od znajomych

Ad1

Móglyś dac screena z ustawieniami NewEventNotify?

  1. Nadal mogą osoby z mojej listy kontaktów spamować obrazkami.

  2. Zauważyłem że działa powiadomienie o wiadomości, ale na pewno nadal nie działa powiadomienie o zmianie statusu i przesłaniu pliku.

Screen:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/507 … 44fae.html

NewEventNotify chyba nie wyświetli ci powiadomienia o zmianie stanu. Od tego są NewStatusNotify lub StatusMessageChangeNotify.

Może odznacz “Nie pokazuj komunikatu gdy…”? Moze wczesniej bylo tak, ze wtedy kiedy mialo informowac o pliku, miales otwarte okno?

Zainstalowałem wtyczkę ContactsStatus, ale o dziwo nie mogę sprawdzić czy działa bo z ponad 40 osobowej listy kontaktów nikt nie jest online ;p

EDIT: Powiadomienie o zmianie statusu w chmurce zadziała w tedy gdy:

a)mamy wtyczkę PopUp i ContactsStatus

b)opcje które trzeba mieć włączone:

  • Zdarzenia>Contacts Status>Sposób powiadomienia - komunikaty

  • Zdarzenia>Contacts Status>Contacts notificilation - Select Status (wybieramy kiedy ma pojawić się chmurka)

  • Ignorowanie>wyłączamy opcje Online notificilation

Nie mogę znaleźć tej opcji ;p Bardzo prawdopodobne że miałem otwarte okno rozmowy czyli rozumiem, że jak mam otwarte to automatycznie akceptuje obrazki ?

Mam kolejne dwa problemy:

  1. Jak przedłużyć czas wyświetlania chmurki (popup) o informacji że ktoś zmienił status ? Korzystam z (PopUp.dll v. 2.1.0.5 i NewEventNotify.dll v. 0.2.1.0)

Edit: Wchodzimy w opcje:

Komunikaty>Contacts Status>Custom popup dealy - ustawiamy czas

Komunikaty>Czat>Wygasaj - ustawiamy czas

  1. Jak wyczyścić historie przy pomocy historyswypeer ale chodzi mi przy zamykaniu/otwieraniu programu lub przy zamykaniu okna rozmowy.