Pomoc w utworzeniu sieci

(matti8) #1

Witam

Powiedzcie mi co mam zrobić, aby mieć internet w PC i Xbox-sie jednocześnie. Posiadam Modem Livebox TP. W PC mam internet przez zwykły kabel RJ45. W komplecie był też taki flash pod usb, ale on już jest w użyciu w innym PC więc nie mogę go użyć. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale modem mam na parterze a PC i Xbox-a na pietrze. Proszę o rady co mam zrobić/kupić żeby utworzyć takie połączenie. Dodam że prawdopodobnie będę miał router D-Link 524. Z góry dzięki za porady.

(Bor1904) #2

Nie wiem co oferuje Xbox (połączenie wi-fi czy kablowe) ale nic nie potrzebujesz skoro masz liveboxa. Livebox to router z modemem ADSL.

Pozdrawiam

(matti8) #3

Do xbox-a można dokupić dodatkowy adapter wi-fi jednak jest on dość drogi. Xbox-a można podłączyć także zwykłym RJ-45. Tylko ja nie wiem jak to zrobić.

(Bor1904) #4

Bierzesz kabelek w prawą rękę i wsadzasz w wolne gniazdo routera z całej siły. Gdy puścisz rękę i kabelek nie został w dziurce to znaczy że wsadzałeś go do góry nogami. Teraz już na pewno sie uda.

Powodzenia

(ADR1991) #5

:smiley: Aby spamu nie było, to dodam, że drugą końcówkę także należy podłączyć, ale nie do xboxa tylko już np. do routera.

(matti8) #6

Nie chodzi o to że nie umiem wpiąć kabelka. W Livebox-ie mam zajęte oba wyjścia RJ-45. Czyli kabel mam podłączyć po router, a potem od routera do PC i Xbox-a?

(Bor1904) #7

więc musisz zaopatrzyć się w jakiegoś małego switcha.

(matti8) #8

A przez router D-Link 524 dałoby się?