Pomoc w wyborze 2 zestawów

Adalbert , No raczej wersja 1GB daje ci prawie płynną rozgrywkę a 512mb daje ci strasznie tnącą się rozgrywkę, to jest podstawowa różnica i trend który jest w sprzęcie komputerowym od zawsze i nie rozumiem skąd takie zaskoczenie że w najnowszych grach które mogą spożytkować więcej niż 512mb ramu na karcie graficznej, karty z 1gb równie szybkich pamięci są poprostu szybsze. Tutaj nawet nie chodzi o średnie fps’y tylko przede wszystkim o minimalne, gdy grafice brakuje pamięci musi dogrywać tekstury z dużo wolniejszego ramu systemowego i to powoduje że można mieć średnio 30fps, a gra może niemiłosiernie ciąć.

Ok, rozumiem, tylko mi chodzi o to, że gdy ustawimy wysoką jakość tekstur, detale etc, to po prostu na nowych grach hd4850 (z 512MB czy 1GB) będzie się cięła nie tylko dlatego, że jest mało pamięci, ale dlatego, że rdzeń nie da rady obsłużyć tego.

Zastanawiam się więc jaki jest próg grywalności w tego Far Cry 2, a efekt doczytywania tekstur widać od 1,680 x 1,050 2xAA, DirectX 10/10.1, Ultra High Quality wzwyż.

Tylko właśnie jestem ciekawy, czy prędzej zabraknie nam pamięci, czy wydajności rdzenia…

Patrykus69 bierz dwurdzeniowego i HD4850 jak Cię stać to z 1GB, jak widać w podanej rozdzielczości z bardzo wysokimi ustawieniami zaczyna się już przydawać ta pamięć. :slight_smile:

Ok to kupie z 1gb, ale jako pierwsze zamierzam kupić płyte główną i obudowe więc jaką mi radzicie kupić?

No przecież na poprzedniej stronie jest napisane: MSI P45 NEO2-FR + Cooler Master Elite 33x.