Pomoc w wyborze chłodzenia CPU

Z racji zakupu nowej karty a że ta już ma wentyl który hałasuje wypada na razie wymienić boxowe chłodzenie na CPU. Ma chłodzić Athlona X2 4600+. Cena no nie wiem w granicach do 50zł Szukam czegoś cichszego od boxa oczywiście :slight_smile:

Druga sprawa wentyl na VGA niby na licencji Zalmana ale regulacji obrotów z racji dwóch kabelków nie ma. Czym w takim razie obniżyć napięcie na 5V a nawet 7V no nie wiem chodzi o jakiś domowy sposób żeby gwary nie stracić a zabawa z przejściówkami to ostateczność bo droga, jak na mnie sprawa jak za same kabelki :slight_smile:

  1. Jak nie będziesz się bawić w OC to możesz tylko wymienić wiatrak i paste zmienić na wydajniejszą i tyle. A jak masz zamiar bawić się w OC to bierz Karakorum niestety cena troszkę wychodzi poza budżet, ale warto dołożyć.

Arctic cooling 64 pro pwm- koszt ok 50zł prędkości obrotowe wentylatora dostosowywuje bios zależnie od temperatury procka

Do karakorum wiem trzeba dołożyć a do boxowego jaki wentyl polecasz ? Ja myślałem coś z AC ale takich egzotycznych wymiarów nie ma :slight_smile:

Niestety niezbyt dobrze pamiętam wymiary radiatora w Athlonie, ale chyba tam jest 70-ka. Jak się okaże że to napewno 70 to polecam ACUTAKE FAN 70.

Raczej 70mm ale chyba w tym wiatraku o PWM musze zapomnieć bo tylko 3 piny :slight_smile:

Znalazłem takie chłodzonko

http://www.allegro.pl/item410445661_pen … html#photo

w opisie jest podobno regulator obrotów, tylko jaki :?: bo może bym kupił to chłodzenie a regulator z przejściówką do karty podpiął

Możesz kupić Taki regulator obrotów.

Bezsensu jest wymiana wentylatora na radiatorze BOX. A pomyślałeś, jak przyczepić nowy?

Chyba tak zrobię ale nie wiem co z przejściówką 2 pin na 3 pin bo jakoś muszę to podpiąć może ktoś wprawiony znajdzie jakąś sensowną ofertę z tanim transportem bo ja tylko u jednego usera widziałem takie cudo a regulator jakoś podpiąć trzeba

Myślałem i dlatego kupię tą Alpaye :slight_smile:

regulator miał być do karty bo taki drugi temat był :slight_smile: