Pomoc w wyborze drukarki

Chciałbym sobie kupić nową drukarkę , bo tą co teraz mam to porażka , na początku wakacji kupiłem urządzenie wielofunkcyjne Lexmark X3650 , kupiłem ją bo była mi bardzo potrzebna , nie zwracałem szczególnej uwagi jaka to marka, jaki jest do niej tusz , czy jest dobra , po prostu zwykła drukarka do 200zł , i właśnie to był mój błąd, bo ogólnie drukuje, skanuje dobrze ale z tuszem jest gorzej bo skończył mi sie i jak patrzyłem w necie to tusz czarny i kolorowy do tej drukarki kosztuje prawie tyle ile drukarka i nie ma zamienników :?

Więc mam pytanie jaką polecacie drukarkę (tzn urządzenie wielofunkcyjne) do 250 zł żeby była dobra i żeby zmiana tuszu na nowy nie kosztowała tyle jak w tym Lexmarku, najlepiej jak by były jakieś tanie zamienniki do niej :))

Może Epson? Każdy kolor wymienia się osobno. Są dostępne dość tanie zamienniki.Mają dobrą jakość wydruku. Do urządzenia jest dołączony bogaty zestaw oprogramowania do drukowania, skanowania i obróbki zdjęć. Ja mam dość stary model z serii DX, którego już nie ma w sprzedaży. Polecam zapoznać się z modelami nowej serii SX. Są stosunkowo tanie, a tusz starcza na całkiem długo (czarny zmieniam co około pół roku, kolor rzadziej).

poprzednik nie zaznaczyl tylko ze na epsonach nalezy jednak sporo drukowac poniewaz w tych uzadzeniach glowica znajduje sie w samym uzadzeniu a nie w kadridzu wiec dluzsza przerwa w druku moze zakonczyc sie zaschnieciem glowicy i drukarka bedzie do wyrzucenia (serwis tylko raz naprawia zaschnieta glowice). Jezeli chodzi o cena/jakosc to epson i brother goruja w tej kategorii. Cena tuszow tez jest przyzwoita wlasnie z powodu tego ze kadridze nie maja glwoicy drukujacej.

Dodane 08.09.2009 (Wt) 11:59

poprzednik nie zaznaczyl tylko ze na epsonach nalezy jednak sporo drukowac poniewaz w tych uzadzeniach glowica znajduje sie w samym uzadzeniu a nie w kadridzu wiec dluzsza przerwa w druku moze zakonczyc sie zaschnieciem glowicy i drukarka bedzie do wyrzucenia (serwis tylko raz naprawia zaschnieta glowice). Jezeli chodzi o cena/jakosc to epson i brother goruja w tej kategorii. Cena tuszow tez jest przyzwoita wlasnie z powodu tego ze kadridze nie maja glwoicy drukujacej.

Bez przesady. Wystarczy wydrukować parę stron raz na około 2 tygodnie. Można sprawdzić stan dysz specjalnym narzędziem i w razie problemów włączyć czyszczenie.

Nie mowie zeby to bylo jakies strasznie uciazliwe, nawet nie trzeba drukowac a wystarczy wlaczyc uzadzenie (automatycznie drukarka czysci sobie glowice przy wlaczaniu) aczkolwiek mase tych uzadzen reklamowali mi klienci po tym jak sie wybrali na dluzszy urlop

Nie jest tak źle. Ja na Epsonie atramentowym miałem spore przerwy (wakacyjne i nie tylko) i nie było problemów. Czasem należało wyrównać lub przeczyścić głowicę i było po problemie. Dbałem jednak zawsze żeby przed kompletnym wyłączeniem karetka z tuszami zaparkowała. Muszę zaznaczyć też że pracowałem na oryginalnych tuszach (na zamiennikach jednak nie ryzykowałbym takich manewrów - co oryginał to oryginał)