Pomoc w wyborze dysku zewnętrznego

Witam mam zamiar zakupić dysk zewnętrzny do laptopa (laptop w podpisie) pojemność jaka bym chciał to 1 TB , i teraz tak czy taki dysk będzie w miarę szybko pracował?lepiej kupić dwa po 500 GB czy może być 1 TB, byłem dzisiaj w sklepie i widziałem taki 1 TB Segate przyznam chciałem kupić ale pomyślałem zwrócę się do userów forum na pewno pomogą w wyborze.system na jakim pracuje laptop to Windows 7 Home Premium czasem Windows 7 Ultimate ale raczej będę używał na tym pierwszym.

Jaki model tego Seagate?

nie pamiętam sorry

A ja polecam ci WD My Passport Essential WD My Passport Essential SE 1TB, naprawdę dobry dysk no i bez dodatkowego zasilacza. Jego jedyna wada to obudowa na wysoki połysk i trochę nietypowy kabelek, ale działanie jak najbardziej w porządku - cichy i transfery na przyzwoitym poziomie.

Posiadam wersję 320GB w/w dysku i także go mogę polecić. Jedyną wadą jest to, że za każdym razem montuje napęd i pyta się, czy zainstalować oprogramowanie (nie wiem czy ta się to usunąć, nie próbowałem) oraz ta obudowa na wysoki połysk wraz z tym kabelkiem, co się niezbyt lekko wsadza :slight_smile:

Jednak to takie małe wady, jako sam dysk jest OK, mam go od trzech miesięcy w najróżniejszych miejscach go trzymam i wszystko ok :slight_smile: