Pomoc w wyborze dysu 500GB

Witam wszystkich.

Chciałbym abyście doradzili mi w wyborze dysku 500GB SATA2. Dysk do zastosowań desktopowo-serwerowych (domowy serwer lub zwykły PC do pracy więc powinien być szybki, wydajny oraz cichy - są to 3 priorytety). Nie interesuje mnie RAID, macierze i inne tego typu rzeczy - ma to być pojedynczy dysk i musi spełniać swoje zadanie. Aktualnie moje typy (według przeczytanych opinii) to:

WD Caviar SE16 WD5000AAKS

Samsung SpinPoint F3 HD502HJ

Może macie jakieś inne propozycje? Nie chciałbym aby cena była powyżej 200zł - jeśli już to do ok. 250zł.

Drugi, samsung.WD nie jest ani cichy ani szybki, czy też chłodny. F3 jest raczej najmniej awaryjną serią na rynku

Posiadałem już kilka dysków WD i szczerze mówiąc nie miałem z nimi żadnych problemów. Temperatura nie przekracza 35*, głośny? Na początku może i nie aż tak mocno ale po jakimś czasie daje się we znaki. Jeśli chodzi o szybkość nie mam jako takiego porównania. Wynalazłem jeszcze:

Seagate Barracuda ST3500418AS

I coś z 32MB pamięci Cache:

WD Caviar GP WD5000AADS

WD Caviar Black WD5001AALS

Co o nich powiecie? Może jakieś inne propozycje jeśli chodzi o dyski z 32MB pamięci podręcznej?

WD Caviar Black WD 5001 AALS będzie nieco szybszy od tego AADS.

A co byście powiedzieli na takie coś?

http://www.agito.pl/dyski-twarde/seagat … 63373.html

Wybrałem WD Caviar Black WD 5001 AALS. Ciekawe jak się spisze… :slight_smile:

0RaFiK0 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif