Pomoc w wyborze grafiki

Witam , jestem zmuszony wymienić karte graficzną bo moja prawdopodobnie się psuje i teraz proszę o pomoc w wyborze karty graficznej typowej pod gry do 350 , 400 zł . Byłem u pana zajmującego się częsciąm komputerowymi i ów pan bardzo mi wmawiał że jak karta typowa do gier to tylko geforce , żaden radeon bo radeon nie jest kartą do gier i polecał mi geforca gtx 450 za 450 zl , dlatego wolałem się poradzić graczy czy za taką cene lub mniejszą nie znajde radeona lepszego i wydajniejszego . Może ktoś powie mi dokładniej co wybrać do mojego pc-ta

Obecnie mam taki sprzęta :

Procek - AMD Phenom II 840 4x 3,2

Płyta gł. - MSI 760GM-P33

Obecna grafa - geforce gt 520

Ram 8 GB

Win 7 64 bity

Zasilacz 550 w

Chodzi mi o typową grafike pod gry obojętnie czy radeon czy geforce :]

Nie może być ani trochę większej ceny ?

Bo jeżeli może to http://allegro.pl/galaxy-gtx460-768mb-d … 73934.html

GTX 460 jest bardzo dobrym wyborem, sporo bardziej opłacalnym od GTS 450 o którym wspomniałeś ( nie ma GTXa 450 jak to napisałeś, więc pewnie chodzi o GTS 450 ).

Miałem Radeona 4870 i sobie nie chwalę wcale, a wcale, ale to w końcu moje przeżycia z ich jedną kartą - może jakimś cudem mylnie się nimi sugeruje.

Radeon też jest do grania jak najbardziej, ale u mnie i tak był bardziej problematyczny.

Tzn. może nie to, że jest on jakiś upośledzony na tyle, że do niczego się nie nadaje.

Po prostu więcej trochę problemów niż z GeForce, niby coś ma działać, a nie działa jak trzeba itp.

Chociaż Nvidia też ostatnio strzeliła gafę i na niereferencyjnych GTX 580 trzeba podbijać napięcie, aby

pograć spokojnie i normalnie w Crysisa 2. Może to poprawili ostatnio, nie sprawdzałem, ale dość długo się ten problem utrzymywał.

Wielu użytkowników boi się podbijać napięcie, chociaż to podbicie akurat było na tyle małe, że nikt nie musiał się niczego bać.

Gra bez podbicia napięcia wyłączała się po kilku - kilkunastu minutach grania.

ta chodzilo o gts -a sorry za pomyłke …myśle że znalazło by sie troche więcej kasy ale rozglądam sie narazie za kartami z takiego przedziału cenowego

tu masz swojego gts 450

różne chłodzenia plus jedne podkręcone drugie nie jedne lepsze chłodzenie 2 nie

proline geforce 450

Co to dokładnie za zasilacz? Marka i model nas interesuje a nie ilość “W” :wink:

Typowy fanboy geforceów z tego sprzedawcy :stuck_out_tongue:

Ja miałem radeona i 0 problemów (niby jeden ale dla tego, że coś w sterownikach namieszałem)

Karta może być używana?

Chyba ten sprzedawca powinien sprzedawać ziemniaki na targowisku i przekonywać ludzi kupujcie białe ziemniaki bo te bardziej żółte się nie nadają do jedzenia. Mam radeona od początku kiedy mam 1 kompa i nie narzekam

igrek zgodzę się z tobą bo jednej osobie się trafił h…wy radeon i już mówi że to /cenzura/.Ja sam się przejechałem z dwoma nVidiami i jakoś nie mówię że to /cenzura/.

Dodane 04.10.2011 (Wt) 17:59

Trzeba było zapytać tego “rzetelnego” sprzedawcę czy wie coś o “fochach Fermiego:smiley:

No to widać że “snafdza” z niego potężny.

Tutaj masz linka do testu Radeona HD 6770; http://pclab.pl/art46177-7.html

Widać że konkurentem dla niego jest Gforce 550Ti natomiast polecany 450 jest daleko w tyle.

Link do sklepu gdzie można Radka kupić za mniej niż 400zł; http://digiram.pl/-o_l_2458471.html

5770 i 6770 to praktycznie to samo ale ceny również są identyczne więc lepiej poprostu brać nowszy produkt.