Pomoc w wyborze karty graficznej

(Jas162) #1

Witam.

Mam problem z wyborem karty. Do tej pory pewniakiem był HD5770 ale z ciekawości zajrzałem na ceny (allegro) HD58xx i w oko wpadł mi HD5830. No i teraz nie wiem na którą kartę się zdecydować.

Konfiguracja mojego kompa:

Phenom II x2 550 BE z odblokowanymi dwoma rdzeniami

Gigabyte ga-ma78lmt-us2h

2GB DDR3 1333 Mhz CL7 (za jakiś miesiąc dołożę jeszcze 2GB)

Cooler Master 550 W

Czy obydwie karty działały by pozytywnie, czy procesor by którąś ograniczał czy coś w tym stylu, czy ZASILACZ uciągnie obydwie karty, czy jest sens inwestować w HD5770 czy lepiej zaopatrzyć się w nowszą HD5830.

Na kartę chce wydać ~1000 zł

Pozdrawiam

(Gural7) #2

Poszukaj lepiej HD 5850 ,bo HD 5830 to niezły kastrat ,obcięta połowa Ropsów w porównianiu z HD 5850 i ta karta jest jakieś 30 % wolniejsza niż HD 5850,którą nową da się kupić za 1100.

(Pharun) #3

Polecam ten teścik : http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html dzięki niemu zobaczysz różnice w mocy obliczeniowej obu kart (co prawda nie ma tam 5830, ale 5850 ma zbliżone parametry i wypada ok 40% lepiej od 5770). Według mnie 550W zasilacz może być za mało - dla bezpieczeństwa kupiłbym 600-650W skoro chcesz procka z odblokowanymi rdzeniami i w przeciągu miesiąca dorzucić jeszcze drugie tyle ramu o tak dużej mocy. Ale jak sam zauważyłeś jest tutaj jedno "wąskie gardło" jakim jest procesor - tutaj polecałbym Ci jakiegoś 4rdzeniowca raczej bo procek będzie definitywnie czynnikiem ograniczającym.

(Sicu (Final)) #4

gural dobrze mówi .. dołóż te 70zł i kup 5850 http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... CI_E_.html

(Evil Coca Cola) #5

ja mam 5850 i mogę powiedzieć że bardzo dobra karta a zasilacz 550w wyrabia spokojnie

(Gural7) #6

Przepraszam,ale napisałeś tak tu wiele głupot że ręce opadają,wyjaśnie odrazu,dla HD 5850 starczył by zasilacz 500 W z dużym zapasem,HD 5830 się róźni się od HD 5850 ,znacznie,bo został okrojony ładnie,procesor mu wystarczy bo ma 4 rdzenie i nie będzie żadnego ograniczania karty przez procesor,sorki że wytykam,ale muszę,by nikt nie pomyślał że to prawda i twoje słowa ktoś gdzieś wygłaszał z wiarą że mówi prawde.

(Toffik325) #7

Stawiam, że starczyłby tutaj porządny, markowy zasilacz 450W.

Po premierze HD5830 naczytałem się dużo negatywnych opinii - został za bardzo wykastrowany względem HD5850. Nie jest to za bardzo opłacalna karta - dużo lepszym wyborem jest HD5850.

Pozdrawiam!

(Gural7) #8

Mój zestaw z opisu nie pobiera 400 W,sprawdzane było miernikiem,więc też jestem zdania że 450 W starczy i będzie lekki zapasić na OC.