Pomoc w wyborze kursu komputerowego

Witam, chcąc spożytkować wolny czas (jestem studentem powtarzającym IV semestr) postanowiłem zapisać się na kurs komputerowy. Znalazłem interesującą ofertę w moim regionie, ale zastanawiam się między dwoma różnymi rodzajami kursu: Pakiet Office i Proje** ktowanie stron WWW**. Co do Office, to potrafię zrobić podstawowe rzeczy w Wordzie, Excelu i PowerPoincie, natomiast jeśli chodzi o tworzenie stron to nie mam bladego pojęcia na ten temat, ale kilka osób zachęcało mnie do rozpoczęcia tego właśnie kursu. Jak myślicie, co by się bardziej opłacało? Robić Office, którego już troszkę znam, czy uczyć się czegoś zupełnie od zera (webmasterka)?

kurs www to jest tydz nauki, w tym opanujesz html,css i pewnie trochę podstaw php liźniesz. Czytasz kursy na necie, probujesz stosowac to na swoim pliku i ogladasz w przegladarce efekty.

Ja bym wolał jakiś trudniejszy kurs Office niż WWW.

Problem jest taki że nie przedstawiłeś planu tych kursów i ciężko coś Ci podpowiedzieć. Jeżeli na tym kursie Office nauczą Cię jak pisać w Wordzie to jest to na pewno przydatne, ale… no nie oszukujmy się - zakładam że umiesz pisać w Wordzie, a jeżeli będzie to kurs na wyższym poziomie to możesz opanować tworzenie zaawansowanych baz danych w Accesie, Excelu, wykorzystywanie rozbudowanych funkcji statystycznych z MS Equasion (moduł do Excela). Wszystko zależy od programu kursu tak na prawdę - z mojego punktu widzenia oba są interesujące - zależy co będzie tam w praktyce.

Jeśli office to bardziej vba i zaawansowane opcje (bo podstawowe każdy ogarnie bez żadnego kursu). Jeśli już tak bardzo chcesz kurs www to raczej sam ogarnij podstawy i idź na kurs dla zaawansowanych.

Plan? Proszę bardzo :wink:

MS Office w praktyce: Program kursu


1. MS WORD XP


    * zasady tworzenia i edycji dokumentu

    * formatowanie dokumentu

    * wstawianie tabel, rysunków, wykresów, obiektów

    * formatowanie obiektów graficznych

    * korespondencja seryjna

    * przygotowanie dokumentów do druku 


2. MS EXCEL XP


    * wprowadzanie i edycja danych oraz wzorów obliczeniowych, formatowanie zawartości komórek oraz arkusza, wstawianie obiektów

    * organizacja pracy w arkuszu

    * sporządzanie i formatowanie wykresów, sortowanie, filtrowanie, tabele przestawne, sumy pośrednie, połączenia z zewnętrznymi źródłami danych,

    * używanie funkcji statystycznych, matematycznych, finansowych, logicznych

    * ochrona danych w komórce, arkuszu i skoroszycie

    * przygotowanie dokumentów do druku, układ strony, nagłówek, stopka

    * tworzenie makropoleceń


3. MS ACCESS XP


    * praca z tabelami: projektowanie struktur tabeli, typy danych, właściwości pól, wprowadzanie i edycja danych w tabeli

    * formularze: rodzaje, tworzenie i zastosowanie formularza do wprowadzania i edycji danych

    * wyszukiwanie danych w bazie danych, filtrowanie

    * kwerendy i raporty


4. MS POWER POINT XP


    * zasady pracy z programem

    * tworzenie i edycja nowej prezentacji

    * formatowanie, umieszczanie grafiki, wykresów i tabel, wstawianie obiektów multimedialnych

    * makra

    * przygotowanie pokazu prezentacji

    * drukowanie i wysyłanie prezentacji pocztą elektroniczną


5. MS OUTLOOK XP


    * zakładanie konta na serwerach publicznych

    * środowisko programu: filozofia programu, podstawowe elementy okna, widoki, korzystanie z pomocy

    * tworzenie, edycja, drukowanie dokumentu

    * poczta elektroniczna: dodawanie usługi pocztowej, tworzenie, wysyłanie, odbieranie dokumentów, książka adresowa, kalendarz, zadania, elementy pracy grupowej

Tworzenie stron www XHTML i CSS - program


1. Wprowadzenie


    * warstwa dokumentu i prezentacji

    * możliwości języka HTML

    * Zasady konstrukcji znaczników


2. Podstawowe wiadomości


    * przesyłanie strony na serwer za pomocą klienta FTP

    * testowanie strony i sposoby na odnajdowanie błędów

    * kilka zdań o W3C

    * przystosowanie strony do różnych rozdzielczości i przeglądarek

    * Tagi - słowa kluczowe, opis strony


3. Język XHTML


    * akapity tekstu

    * akronimy

    * obrazki i ich atrybuty

    * sekcje DIV

    * hiperłącza


4. Kaskadowe arkusze stylów (CSS)


    * składnia CSS: włąściwości i ich wartości

    * selektory proste i złożone

    * grupowanie selektorów

    * metody dołączania stylów do dokumentu HTML

    * style alternatywne


5. Projektowanie strony www


    * layout rozmieszczenie elementów strony

    * pozycjonowanie absolutne

    * top i jego oskryptowanie


6. Treść serwisu www


    * stosowanie marginesów i nagłówków

    * oskryptowanie list

    * floating

    * schemat footera

    * linki i ich ostylowanie

    * efekt rollover


7. Podsumowanie


    * eksport na serwer

    * walidacja strony

    * podsumowanie podstaw XHTML i CSS

Ten kurs Office jest całkiem rozbudowany i obejmuje cały pakiet a nie tylko Worda . A jeśli idzie o edycję stron, to w sumie to samo idzie znaleźć na necie za free.

http://kurs.browsehappy.pl/

Też jestem za Office, ale kilka osób (w tym rodzina) namawia mnie do nauki webmasterki.

Oj, toś ty nie widział rozbudowanego kursu Office.

To są podstawy podstaw.

A o jego jakości niech świadczy to: że albo ktoś z lenistwa nie zmienił w planie kursu wersji Office, albo faktycznie kurs w archaicznej wersji XP.

:wink:

Masz do wyboru naukę podstaw archaicznego office, albo podstaw www, co za pomocą tej stronki ogarniesz znacznie szybciej i za darmo.

Ja spytam inaczej ;] Nie szkoda ci kasy na coś co możesz znaleźć w necie ?? Powtórzę to co wcześniej powiedziałem, naucz się podstaw sam np ze stronki www a potem idź na kurs dla zaawansowanych. Bądź wszystkiego uczysz się sam a kasę możesz wydać na alkohol.

No ja wiem, że to nie są jakieś mega zaawansowane rzeczy. Fakt, że sam słabo znam Office (głownie siedzę na OOo), więc dla mnie taki kurs to jest już coś :wink: A jak to ukończę to przyjdzie pora na bardziej zaawansowane rzeczy :wink:

Co do wersji, to już wolę robić na archaicznym XP niż ‘‘super wypasionym’’ 2010 :stuck_out_tongue: Poza tym nie każdą instytucję stać na wymianę softu za grubą kasę raz na 2-3 lata.

Ale mimo wszystko tak się dzieje.

Dla szarego usera win 2010 nie różni się bardzo od win2007, a między 2003 a 2007 są 4 lata różnicy :P, razem masz 7 lat :stuck_out_tongue:

Powtórzę pytanie nie szkoda ci kasy na coś co możesz się nauczyć sam ??

jak już chcesz się czegoś konkretnego nauczyć to może jakiś zaawansowany kurs excela?

Tak szczerze Ci powiem, że to starzy dali mi hajs i namówili mnie na ten kurs… Też sie zastanawiałem nad sensem, ale w sumie obijam się teraz do połowy lutego, nie pracuję, a w lutym wracam na uczelnię. Alkohol piję sporadycznie :wink:

Office XP jest jeszcze starszy (choć różnice względem 2003 sa prawie faktycznie kosmetyczne).

Niestety, nabierzesz nie prawidłowych przyzwyczajeń i ciężko Ci się będzie przyzwyczaić do wstążek …

Ja też zamierzam iść na kurs komputerowy. Moja znajomość komputera jest już dość duża, chodzi mi głównie o naukę tworzenia stron internetowych, programowania w językach C++, Java, Pascal i przygotowanie do egzaminu ECDL. Ze szkół które tego uczą zainteresował mnie najbardziej Axon, który jest w kilku miastach w Polsce i na szczęście jest też tam gdzie ja mieszkam, czyli w Krakowie. Idąc na taki kurs największą frajdę będę pewnie czerpać z robienia stron internetowych, bo mając z tym małą styczność w gimnazjum i liceum czułam z tego wielką satysfakcję:).

Mam zrobiony kurs pakietu Office…osobno robiłem z poszczególnych składników…też mi się wydawało że np. taki Excel to pikuś,ale się przekonałem że wykorzystywałem jego możliwości w 10%…więc jak tylko ktoś ma taką mozliwość to uczyć się uczyć kompa do bólu.

Kompa nie da się uczyć w dzisiejszych czasach jest możliwych tyle problemów, że faktyczne wykucie ich nie jest możliwe. Więc wszelakie kursy dla początkujących są zbędne ze względu że łatwo pojąć owe podstawy. A kurs dla zaawansowanych to jedynie dodanie ci kolejnych problemów które musisz wyćwiczyć. Dużo np możesz nauczyć się na dp czytając problemy innych. Jest ich multum.

Ja przez to że zacząłem nową pracę szukam szkoły która nauczy mnie obsługi AutoCADa. W tej szkole o której pisze logg widzę że mają w ten kurs. Kiedy zaczynasz ten kurs? Napisz jak tam jest?

Widzę że ofertę mają fajną więc może sam się do nich zapiszę.