Pomoc w wyborze laptopa do 3000 zł

Działa Ci bluetooth na Win 7? Jak Ty to zrobiłeś? :smiley:

Co do panelu dotykowego to dot. on wyłącznie dźwięku więc sądzę, że steruje nim sterownik audio. A stało się coś z nim?

Co do zasilania to laptop może być cały czas podłączony do gniazdka - dzięki temu jest chociażby bardziej wydajny. Kiedy odłączasz go od prądu zmienia się schemat zasilania czyli m. in. procesor chodzi na pół gwizdka w celu zaoszczędzenia prądu. Ja będąc w domu właściwie bez przerwy jestem podłączony :wink:

no bt samo działało po prostu po zainstalowaniu win 7 (rc1 x86)…

a ten panel po prostu kiedyś reagował jakimś wbudowanym programem na naciśniecie, a teraz tylko wyciszenie działa, a reszta nie

edit:

aha i jeszcze do czego jest ten przycisk na włącznikem? bo one też nie reaguje - czyżby był on od onekeyrecovery?

U mnie BT słabo działa. Ale mniejsza z tym.

Co do przycisku oznaczonego jako strzałka w kształcie litery A to tak - jest to przycisk, którym uruchamiasz kompa żeby przywrócić Vistę w razie gdyby coś się z nią stało.

Spróbuj zainstalować ponownie sterownik dot. dźwięku. Masz Vistę czyli bullshit. Miałem to samo i szybko (po miesiącu użytkowania w których miałem 2 akcje recovery) wyzbyłem się tego systemu. Miałem dziwne przypadki w stylu, że nagle nie miałem dźwięku bo w systemie ginęło urządzenie i trzeba było instalować od nowa sterownik.

Odpal jakiś odtwarzacz i sprawdź czy działa Play/Pasue, Stop itd. Jeśli nie to tak jak mówiłem reinstal sterownika dźwięku.

Nie wiem też czy może nie zarządza tymi klawiszami sterownik oznaczony na stronie Lenovo jako ATK Hotkey… Zasadniczo powinien on sterować funkcjami klawisza FN ale pewności nie mam. Nie posiadam takiej wiedzy niestety. Nigdy nie miałem problemu z panelem dotykowym.

Musisz próbować instalować sterowniki, a w końcu zaskoczy :slight_smile: Nic innego nie potrafię zaradzić.

no powiem, że wpadłem już sam wcześniej, że po instalacji atk h. działają prawidłowo klawisze fn i dodatkowo działają play, pause i tego typu na tym panelu. po zainstalowaniu całego badziewia z ich strony reszta i tak nie działa - a z reszta po co mi one…

co do tego przycisku kolo zasilania - kiedy powinno zaskoczy recovery pod wciśnięciu go? i czy po zmianie rozmiarów partycji zadziała ono?

Mi pod Win 7 też nie działają przyciski dot. equalizera jak i 3 przycisk od lewej, którym to powinno wchodzić się do programu Realteka. Jednak to co potrafi ten przycisk można zrobić klikając 2 x na odpowiednią ikonę w trayu. Reszta działa czyli to co istotne jest ok. Owa sytuacja ma miejsce oczywiście pod Win 7. Na XP wszystko jest bezbłędnie.

U Ciebie to zapewne też dzieje się pod Win 7, bo pod Vistą powinno być wszystko dopracowane.

Przycisk dot. recovery używa się kiedy komputer jest wyłączony. Kiedy Twój laptop jest wyłączony naciskasz ten przycisk, a laptop zaczyna uruchamiać się w inny sposób niż zwykle.

Po zmianie rozmiaru partycji recovery przestaje działać, ponieważ obraz dysku znajdujący się na ukrytej partycji zrobiony jest na podstawie oryginalnych rozmiarów partycji. Kiedy zmienisz ich rozmiar to przywracanie systemu za pomocą recovery nie działa, dlatego dobrze jest zrobić sobie odpowiednie płytki.

Ja szczerze mówiąc nie bawię się w to - mam płyty z systemami (XP i 7), a do tego tworzę odpowiednie kopie dzięki narzędziom zawartym w Windowsie. Jak na razie w taki sposób daję sobie świetnie radę :wink:

A potem jak dostanę upgrade z win 7 rtm to będę mógł sobie samemu zrobić tąpartycję tak, aby reagowała na ten przycisk? tzn. czy jak sam zrobię recovery to odpali mi się jakoś tym przyciskiem?

a teraz informacja, która mnie bardzo zmartwiła - pomimo, że na stronie intela jest informacja, iż mój procek obsługuje virtualizację, to procek z tej serii jej nie obsługuje i nie da się tego w żaden sposób ominąć :frowning: teraz trza znaleźć program do virtualizacji obsługujący brak wsparcia procesora dla niej…

i ostatnie moje pytanie w tym temacie - definitywnie - jak wygląda procedura dołożenia jednej kości ramu (a właściwie jej wymiana), żeby było zgodnie z gwarancją ?

Niestety nie wiem czy będziesz mógł sobie sam stworzyć taką partycję. Nigdy mnie to nie interesowało.

Z tego co mi wiadomo dołożenie RAMu nie powoduje utraty gwarancji. Pewności nie mam, ale gdybym sam dokładał RAM to nie zwracałbym na to uwagi. Nie zrywasz żadnych plomb itd. tak więc nie powinieneś utracić gwarancji, ponieważ sprawa nie do wykrycia. Takie są moje informacje. Nie upieram się jesli ktoś znajdzie inne informacje.

ok, wielkie dzięki za pomoc :slight_smile: temat wyczerpany… jeszcze raz dziękuję za pomoc

Nie ma sprawy. Zrobiłem co mogłem jednak wszechwiedzący nie jestem :wink: