Pomoc w wyborze laptopa!


(Lukasik8) #1

Witam.

Planuje w najbliższym czasie kupić sobie jakiegoś laptopa.Będę go używał do celów domowych tj. trochę filmów, trochę rozrywki, trochę biurowej pracy..... itd.

Zastanawiam sie nad takim http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/ ... 0-1yu.aspx

Czy jest on coś warty? Jak sie sprawuje ta karta grafiki? Czy warty jest ceny jaką oferuje ten sklep (cena/jakość)? Może jakieś inne (sprawdzone) propozycje (do 3000 zł-allegro nie wchodzi w grę ponieważ muszę wziąć go na raty)?

Z góry dzięki za pomoc :smiley:


(M Sienio1) #2

Wszystko zależy od tego, przez co rozumiesz stwierdzenie "trochę rozrywki". Jeżeli miałeś na myśli gry, no to niestety ten laptop się do tego nie nadaje. Zintegrowana grafika IGMA X3100 pozwoli na uruchomienie gier pokroju Battlefield 2 (oczywiście nie na najwyższych ustawieniach) i to raczej wszystko na co będzie tą kartę stać. Jeżeli natomiast gry znajdują się poza obszarem Twoich zainteresowań, to grafika ta, będzie jak najbardziej OK. Dodatkowo będzie pobierała mniej prądu od mocniejszych, dedykowanych modeli, przez co wydłuży się czas pracy na baterii, tym samym zwiększając mobilność laptopa. Procesor do najmocniejszych nie należy, ale powinien dobrze sprawdzić się w większości niewymagających ogromnej wydajności zadań.

Edit:

Ze swojej strony zaproponuję Ci taki model:

Asus F3KE za 2923 zł. Procesor Turion X2 TL-58, 1,9GHz (dobry mobilny procesor, spokojnie radzący sobie ze wszystkimi multimedialnymi zadaniami); 2GB RAM; HDD 160GB; ATI MR x2300 (również nie oszałamia wydajnością, ale jest dużo szybsza od IGMA x3100).


(Lukasik8) #3

Nie no gry raczej nie wchodzą w grę :smiley: . Bardziej patrze pod kątem prac biurowych, słuchania muzyki, oglądania filmów :slight_smile: A jak sprawuje sie w nim akumulator?Wytrzyma z 2h pracy czy bywa ciężko?A co sądzicie w kontekście cena/jakość??Jest wart tej ceny?


(M Sienio1) #4

Sądzę, że ciężko będzie osiągnąć wynik 2h pracy na baterii. Ale ok. 1h. 45min. powinno być całkiem realne do osiągnięcia.

Co do stosunku cena/jakość, to Vobis słynie z dość mocnego zawyżania cen. W tym przypadku jednak cena jest dość rozsądna. Niemniej jednak, przydała by się obecność pamięci 2GB (zwłaszcza przy używaniu Windows Vista).


(Lukasik8) #5

Zastanawiam się właśnie nad sprzęcikiem do którego podałeś mi linka http://znak.pl/index.php?cid=272&scid=2 ... P070C%2B2G

Zastanawia mnie tylko dlaczego ten sam model w każdym sklepie który przeglądałem ma 1 GB RAM-u :? a w linku jest ze ma 2 GB :? I co sądzicie o tym sprzęcie?Ktoś może jest w posiadaniu takiego laptopa i mógłby sie podzielić wrażeniami :smiley: .Pytanie dotyczy w dalszym ciągu dotyczy również Toshib-y :slight_smile:


(Wat60) #6

Witam.

Zastanów się nad Toshiba Satellite L40-14F

http://www.computer.istore.pl/sklep,740 ... 228,0.html

Laptop dobry, tani i w 100% odpowiada Twoim oczekiwaniom.


(M Sienio1) #7

Co do ASUSa to znalazłem dwie recenzje tegoż modelu, F3Ke. Obie w języku angielskim:

Pierwsza recenzja.

Druga recenzja.