Pomoc w wyborze laptopa

Witam wszystkich, przymierzam się do zakupu laptopa, który przede wszystkim będzie służył do gier oraz oglądania i edycji filmów. Na ten cel mogę przeznaczyć max. 3500PLN i mam na oku dwa modele, czy są dobre? A może polecicie coś innego producenta?

  1. http://www.allegro.pl/item496380116_com … _bonu.html

  2. http://www.allegro.pl/item496497854_com … bonus.html

Kiedyś jak też szukałem laptopa to Compal bardzo mnie zaintrygował. Świetne parametry za dobrą cenę, jednak jakość wykonania mnie nie przekonała do zakupu i kupiłem o wiele słabszy laptop f-my HP i jestem zadowolony. Poza tym jeżeli chodzi o kartę graficzną to o ile się nie mylę serwis mają w Czechach więc w razie awarii możesz się na długi czas rozstać ze swoim sprzętem. Byłem w sklepie(Gliwice) i osobiście oglądałem.

No ja jakbym brał to Acer’a albo Toshibe. później rzuce jakimś linkiem :slight_smile:

Polcam Samsunga r560 troche wykracza za limit ale warty uwagi. Co do Compali to bardzo się grzeją maja słabe wykonczenie i szłyszałem ze słabo u nich z serwisem.

Dlaczego tak myślisz? Przecież Compal właśnie dla Toshiby robi notebooki.

Podepne sie lekko w temat. Terz się właśnie zastanawiałem nad kupnem Compal’a, ale sprzedawcy w sklepie w którym sie pytałem powiedzieli mi, że składaka sie nie opłaca brać bo się szybko psuje i jest zawodny :frowning: Taka wypowiedź mnie zmtliła z tropu bo zawsze uwarzałem platforme VBI za dobrą a tu takie coś. Co o tym myślicie? Sprzedawcy kłamią? Warto pakować kase w takie firmówki jak HP, tosia czy dell? Co sądzicie o MSI?

Jak bym miał kupować to na pewno nie Compala, może i parametry są super i cena nie jest zła, ale jaki słaby wygląd.

Wygląd mnie nie razi, potrzebuje mocnej i sprawnej maszyny, co bys powiedział o tym. A co z tym stwierdzeniem sprzedawcy że składak jest słabszy od firmówek?

Ale chyba dla wyglądu się nie kupuje laptopa…

Jak bym chciał mieć błyszczącą skrzynke za kilka tysięcy to bym brał HP albo TOSHIBE, chodzi mi o parametry, wytrzymałość i obsługe serwisową.

Dla mnie oczywiście wygląd nie jest najważniejszy ale stanowi tak 40-50% mojej decyzji :slight_smile:

A no chyba że tak, każdy wedle własnego upodobania :smiley:

Jestem użytkownikiem dokładnie tego samego modelu Compal’a i nie zgodzę się z przedmówcami: porządnie wykonany laptop. Oczywiście kilka mankamentów posiada (wykończeniowych), ale ogólnie super.

Czyli ogólnie jesteś zadowolony?

Tak, jestem zadowolony, chociaż jak napisałem kilka mankamentów wykończeniowych posiada (np. wycierające się dość szybko klawisze, czy odblask na touchpadzie), ale np bardzo podoba mi się ta imitacja skóry pod nadgarstkami, czy klapa wraz z matrycą.

Oczywiście nie wspominając o stosunku ceny do podzespołów.

ok dzięki wszystkim za podpowiedzi, jednak zdecyduję się na Compal’a

Pozdrawiam