Pomoc w wyborze PC do programów obrobki filmow

Zależy mi oprócz zwykłego codziennego uzytkowania na tym aby dobrze działały na nim programy do obróbki zdjęc i filmów takie jak Sony Vegas 9-12 czy Photoshop, dodatkowo jakieś gry ale ot nie jest mój priorytet (Fifa, coś takiego).

Do wyboru mam takie zestawy:

W przypadku Sony Vegas dobrze by było aby korzystać z Windowsa 64-bit (testy)

Szukałam komputerów z 4GB ramu bo takie wydawały mi się najbardziej odpowiednie. Czy może dla takiego użytku 2GB wystarczą? Wtedy mógłabym kupić któryś z tych komputerów.

http://allegro.pl/gracz-dell-755-slim-c … 96671.html

Tylko podstawowe pytanie: czy dla programów do obróbki zdjęć i filmów ważniejsza jest ilość RAM, procesor (ilość GHz) czy karta graficzna?

Jaki komputer spełni moje wymagania? Czy w przypadku tych, które nie mają w zestawie dysku ani napędu mogę wpiąć te ze swojego starego komputera? jak sprawdzić czy będą one pasowały do nowego komputera?

Tu są komputery bez dysku ale z kartą graficzną ATI HD3000 (1GB)

http://allegro.pl/komputer-2x3-0gh-ddr- … 88943.html

Karty graficzne, które wstypują w komputerach, które brałam pod uwagę:

-najczęściej Intel GMA 4500HD (1GB)

-NVidiaGeforce8200 256MB

-NVidia Geforce 6150 256MB

-ATI HD 3000 (1GB)

ktora z nich byłaby najbardziej odpowiednia?

Linki innych komp:

-http://allegro.pl/dell-780-slim-dual-2x2600-4gb-160gb-dvdrw-7-pro-pl-i3433917326.html

-http://allegro.pl/siemens-tower-p5730-2x3000-6mb-4gb-160gb-dvdrw-vb-i3385639527.html

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze i wszystkie sugestie :slight_smile:

Najpierw poczytaj o tym że na allegro komputerów się nie kupuje. Wybieramy cześci i je składamy, lub sklep nam składa za 1zł.

A więc podaj cenę a wybiore ci najlepszy zestaw, podam linki do cześci które sklep ci złoży za 1zł :slight_smile:

EDIT:

Najtańszy zestaw z możliwością rozbudowy na dobre kilka lat. Najnowsze wejścia nie jakieś badziewia i wszystko nowe,

CPU: Intel Celeron Dual Core G1610-166zł,

RAM: Crucial DDR3 4GB 1333MHz SpecTek CL9 -114zł,

MOBO:MSI PH61-P33 (B3) -167zł,

GPU: Zintegrowane z płytą główną,

HDD:Seagate 500GB SATA3-205zł,

PSU: Enermax Lepa 400W -136zł,

Napęd: Asus nagrywarka DVD DRW-24B5ST -69zł,

CASE:Tracer Bozar TRO-199 -79zł,

Razem:936zł

Tani komputer do Internetu, muzyki, filmów czy podstawowych programów, z potencjałem do rozbudowy - wymienić procesor nawet na 4-rdzeniowy. Dla gracza obowiązkowo zakup GPU.

Jeżeli masz obudowe lub napęd to po prostu ich nie kupuj, tylko że wtedy będziesz musiał sam złożyć komputer…

wszystko w sklepie techplanet

a i kupując 5 rzeczy w techplanet masz tu kod na darmowa przesyłke :slight_smile: Kod: 123zestawbyhardcore

Kod podajesz w komentarzu do zamówienia.

Na żadnym z wymienionych komputerów nie zagrasz w nowsze gry, słabe 2 rdzeniowe procesory, + zintegrowana grafika do pasjansa co najwyżej.

Jeśli chcesz renderować, obrabiać zdjęcia to myśl o komputerze co najmniej z 4 rdzeniami, co prawda na 2 też pójdzie ale będzie to trwać wiekami.

Dzięki za odpowiedzi.

Budżet na komputer mam ok 600zł tylko niestety. Nie jestem na tyle zaawansowana, żeby złożyć sobie sama cały komputer. Jeśli chodzi o renderowanie itd to mam zamiar robic filmiki ok 3-5 minutowe także nie powinno być tragedii. Nie muszę też pracować na najnowszym Sony Vegas myślę, że wersja 9 czy 10 by mi z zupełności wystarczyła.

Nie mam w planach też grać w jakieś najnowsze gry, najwyzej takie podstawowe, ale gry raczej nie są moim priorytetem tylko zwykłe użytkowanie i właśnie montowanie tych 4 minutowych filmików w Vegasie.

Co w takim razie proponujecie? Na co zwracać uwagę aby komputer spełniał te funkcje? Procesor pamięć ram? Karta graficzna ma z tym coś wspólnego?

taniego dobrego komputera w cenie 600zł nie kupisz, chyba że taki który trzeba będzie wymienić za 1/2 lata. złożyć złożysz nawet z poradnika na youtube, a przy okazji jak bedzie trzeba coś wymienić to będziesz wiedzieć o co chodzi… Cieżko będzie doradzić tak po prostu tak więc… Płyta główne kupuję się pod procesor, bo nie każdy procesor pasuje do naszej płyty głównej, więc wpierw powinniśmy wybrać płytę główną, a potem procesor pod naszą płytę. Procesor minimum dwu rdzeniowy dual core na twoj budżet, zasilacz nie z allegro najtańszy tylko markowej firmy bo to najważniejsze w komputerze(chieftec, corsair, fortron etc. poczytaj o zasilaczach) Karta graficzna cóż… nigdy nie bawiłem się w takich programach i nie wiem czy wykorzystują one kartę graficzną, tak więc możesz kupić z allegro używaną np. GTS250 za 200zł znajdzie sie :slight_smile: Obudowy nie musisz, jeżeli masz swoją, tak samo z napędem. zostaje kwestia ramu no cóż za 100zł można kupić dobry kawałek ramu taki jak podałem (też kupuje się go pod płytę główną)