Pomoc w wyborze PC do programów obrobki filmow

(Bartek0316) #1

Zależy mi oprócz zwykłego codziennego uzytkowania na tym aby dobrze działały na nim programy do obróbki zdjęc i filmów takie jak Sony Vegas 9-12 czy Photoshop, dodatkowo jakieś gry ale ot nie jest mój priorytet (Fifa, coś takiego).

Do wyboru mam takie zestawy:

W przypadku Sony Vegas dobrze by było aby korzystać z Windowsa 64-bit (testy)

Szukałam komputerów z 4GB ramu bo takie wydawały mi się najbardziej odpowiednie. Czy może dla takiego użytku 2GB wystarczą? Wtedy mógłabym kupić któryś z tych komputerów.

http://allegro.pl/gracz-dell-755-slim-c ... 96671.html

Tylko podstawowe pytanie: czy dla programów do obróbki zdjęć i filmów ważniejsza jest ilość RAM, procesor (ilość GHz) czy karta graficzna?

Jaki komputer spełni moje wymagania? Czy w przypadku tych, które nie mają w zestawie dysku ani napędu mogę wpiąć te ze swojego starego komputera? jak sprawdzić czy będą one pasowały do nowego komputera?

Tu są komputery bez dysku ale z kartą graficzną ATI HD3000 (1GB)

http://allegro.pl/komputer-2x3-0gh-ddr- ... 88943.html

Karty graficzne, które wstypują w komputerach, które brałam pod uwagę:

-najczęściej Intel GMA 4500HD (1GB)

-NVidiaGeforce8200 256MB

-NVidia Geforce 6150 256MB

-ATI HD 3000 (1GB)

ktora z nich byłaby najbardziej odpowiednia?

Linki innych komp:

-http://allegro.pl/dell-780-slim-dual-2x2600-4gb-160gb-dvdrw-7-pro-pl-i3433917326.html

-http://allegro.pl/siemens-tower-p5730-2x3000-6mb-4gb-160gb-dvdrw-vb-i3385639527.html

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze i wszystkie sugestie :slight_smile:

(Godlewski94) #2

Najpierw poczytaj o tym że na allegro komputerów się nie kupuje. Wybieramy cześci i je składamy, lub sklep nam składa za 1zł.

A więc podaj cenę a wybiore ci najlepszy zestaw, podam linki do cześci które sklep ci złoży za 1zł :slight_smile:

EDIT:

Najtańszy zestaw z możliwością rozbudowy na dobre kilka lat. Najnowsze wejścia nie jakieś badziewia i wszystko nowe,

CPU: Intel Celeron Dual Core G1610-166zł,

RAM: Crucial DDR3 4GB 1333MHz SpecTek CL9 -114zł,

MOBO:MSI PH61-P33 (B3) -167zł,

GPU: Zintegrowane z płytą główną,

HDD:Seagate 500GB SATA3-205zł,

PSU: Enermax Lepa 400W -136zł,

Napęd: Asus nagrywarka DVD DRW-24B5ST -69zł,

CASE:Tracer Bozar TRO-199 -79zł,

Razem:936zł

Tani komputer do Internetu, muzyki, filmów czy podstawowych programów, z potencjałem do rozbudowy - wymienić procesor nawet na 4-rdzeniowy. Dla gracza obowiązkowo zakup GPU.

Jeżeli masz obudowe lub napęd to po prostu ich nie kupuj, tylko że wtedy będziesz musiał sam złożyć komputer…

wszystko w sklepie techplanet

a i kupując 5 rzeczy w techplanet masz tu kod na darmowa przesyłke :slight_smile: Kod: 123zestawbyhardcore

Kod podajesz w komentarzu do zamówienia.

(adamok) #3

Na żadnym z wymienionych komputerów nie zagrasz w nowsze gry, słabe 2 rdzeniowe procesory, + zintegrowana grafika do pasjansa co najwyżej.

Jeśli chcesz renderować, obrabiać zdjęcia to myśl o komputerze co najmniej z 4 rdzeniami, co prawda na 2 też pójdzie ale będzie to trwać wiekami.

(Bartek0316) #4

Dzięki za odpowiedzi.

Budżet na komputer mam ok 600zł tylko niestety. Nie jestem na tyle zaawansowana, żeby złożyć sobie sama cały komputer. Jeśli chodzi o renderowanie itd to mam zamiar robic filmiki ok 3-5 minutowe także nie powinno być tragedii. Nie muszę też pracować na najnowszym Sony Vegas myślę, że wersja 9 czy 10 by mi z zupełności wystarczyła.

Nie mam w planach też grać w jakieś najnowsze gry, najwyzej takie podstawowe, ale gry raczej nie są moim priorytetem tylko zwykłe użytkowanie i właśnie montowanie tych 4 minutowych filmików w Vegasie.

Co w takim razie proponujecie? Na co zwracać uwagę aby komputer spełniał te funkcje? Procesor pamięć ram? Karta graficzna ma z tym coś wspólnego?

(Godlewski94) #5

taniego dobrego komputera w cenie 600zł nie kupisz, chyba że taki który trzeba będzie wymienić za 1/2 lata. złożyć złożysz nawet z poradnika na youtube, a przy okazji jak bedzie trzeba coś wymienić to będziesz wiedzieć o co chodzi… Cieżko będzie doradzić tak po prostu tak więc… Płyta główne kupuję się pod procesor, bo nie każdy procesor pasuje do naszej płyty głównej, więc wpierw powinniśmy wybrać płytę główną, a potem procesor pod naszą płytę. Procesor minimum dwu rdzeniowy dual core na twoj budżet, zasilacz nie z allegro najtańszy tylko markowej firmy bo to najważniejsze w komputerze(chieftec, corsair, fortron etc. poczytaj o zasilaczach) Karta graficzna cóż… nigdy nie bawiłem się w takich programach i nie wiem czy wykorzystują one kartę graficzną, tak więc możesz kupić z allegro używaną np. GTS250 za 200zł znajdzie sie :slight_smile: Obudowy nie musisz, jeżeli masz swoją, tak samo z napędem. zostaje kwestia ramu no cóż za 100zł można kupić dobry kawałek ramu taki jak podałem (też kupuje się go pod płytę główną)