Pomoc w wyborze przeglądarki

(Gebura Marek) #1

Witam.

Korzystam z moblinego internetu (Play online) w moim laptopie i chciałbym wybrać odpowiednią przeglądarkę. Dotychczas korzystałem z Firefoxa, lecz pochłania on duże ilości danych przy przeglądaniu stron. Aktualnie próbuję Operę z włączoną opcją Turbo - jednak, gdy ta funkcja jest aktywna bardzo wiele stron wyświetla się w sposób nie do przeglądania, z wieloma błędami itp. Czy znacie przeglądarki lub np. jakieś dodatki do FF, które pozwolą mi zminimalizować pobierane dane przy przeglądaniu stron?

(pakierhakierxd) #2

Tylko opera z opcją turbo zmniejszy ci pobieranie danych :stuck_out_tongue:

dla innych przeglądarek może jest taki dodatek :]

(Zaczkop) #3

błędy stron to raczej nie wina włączonej opcji Turbo, bo ta - z tego co wyczytałem- kompresuje jedynie obrazki. I faktycznie, przeglądanie galerii mija się wtedy z celem. Mimo to podzielam głos przedmówcy, Opera i tylko Opera

(Marcin E Pc) #4

I ja również polecę Operę. Żadko spotykałem się aby opera z włączoną opcją Turbo otwierała strony z błędami (jedynie allegro fiksowało, czasami nie dało się otworzyć żadnego linku, ale wystarczyło przeładować stronę).

Pozdrawiam

(Sawyer47) #5

Możesz się też zainteresować jakaś przeglądarką tekstową. Choć oczywiście nie do wszystkich stron się nada.

(pakierhakierxd) #6

Gdybyś miał iplusa,orange free,blueconnecta to byś mógł oszczędzać dane w każdej przeglądarce przez kompresję obrazków

ja to wolę chyba żeby więcej zużywało transferu niż tak jak w operze turbo powoli ładowały się strony jakoś :stuck_out_tongue:

testowałem orange free na kartę z włączoną na stałe kompresją

strony się długo ładowały,obrazki były kiepskiej jakości,częste błędy typu strona nie dostępna musiałem jeszcze raz odświeżać :frowning:

W plusie chociaż sobie wybierasz jaką chcesz kompresję:smiley:

(Danielm86) #7

nr47 , Opera umożliwia oglądanie stron w trybie tekstowym :wink:

gemaro , po prostu jakiś dobry filtr zawartości, wybić wszelkiego rodzaju syf na stronach. Mozna też wyłączyć obrazki, ale co to za przeglądanie www bez obrazków.

Widocznie coś z zasięgiem, bo próbowałem OperaTurbo na gprs i działa.