Pomoc w wyborze Ramu

pomóżcie mi wybrać jakiś ram do mojego kompa…ciagle się zastanawiam czy to ma być 2x1gb czy 2x2gb (xp 32bit, jeśli 2gb to kupuje wtedy alpaye do tego)? prosiłbym was o jakies propozycje tak do 250zł. zastosowanie: głownie gry (raczej nie crysisy) i net…

XP 32 bit nie obsłuży Ci 4 giga ramu, wiec lepiej chyba kupić 2x1GB, chociaż chyba gdzieś czytałem że jakaś firma wypuściła 2 kości po 1,5GB, ale nie jestem tego pewien.

Jeżeli masz oryginalny XP 32bit i zamierzasz przy nim zostać to nie ma sensu zmieniać na 2x2GB bo całości pamięci nie obsłuży 32bitowy system. Jeżeli zmienisz system na 64bit to śmiało możesz brać 4GB pamięci.

Na Twoim miejscu wstrzymałbym się z zakupem i spróbował sił w biosie z pamięciami, które już masz… Powinieneś je wkręcić na ponad 800MHz zmieniając mnożnik, podnosząc trochę napięcie i ustawiając rozsądnie timingi.

dobra jestem w 99% przekonany do wymiany…tylko jakiej furmy? OCZ, Geil, Patriot…tyle tego że kompletnie nie mam pojęcia co wybrać :smiley: ważne zeby miały jak najmniejsze defaultowe napięcie… :lol:

Dodane 23.04.2009 (Cz) 19:00

ponawiam! Jestem zdecydowany na 2x1gb 800mhz i firme OCz…tylko jakie? Vista Upgrade, special Ops edition czy Platinum edition?