Pomoc w wyborze routera ADSL + wifi

Witam

Wiele juz bylo takich watkow, ale sytuacja na rynku wciaz sie zmienia. Zatem prosze o pomoc w wyborze sprzetu do podzielenia lacza internetowego w domu - czyli zakupu routera adsl z wifi.

Waham sie pomiedzy nastepujacymi urzadzeniami:

Linksys WAG54GS

Linksys WAG200G

Pentagram 6331-6

Bylem juz zdecydowany na ta pierwsza sztuke ale znalazlem w sieci niejedna opinie o niezbyt dobrym jego dzialaniu, tj. wieszaniu sie i niepodnoszeniu po utracie energii.

Zalezalo by mi raczej na niezawodnosci niz marce sprzetu.

Co zrozumiale Linksys ma lepsze doswiadczenie w tej kwestii, niemniej o Pentagramie kraza opinie o “bezproblemowosci” oraz duzy plus w postaci 5 lat gwarancji. Takze jestem w kropce.

Oczekuje kazdej opinii w tym temacie…sugestii. A moze polecacie inny sprzet??

slavco , korzystam z Linksys WAG200G i nie ma z nim żadnych problemów a działa 24/7. Polecam tan ruter, zasięg Wi-fi jest bardzo dobry.

Linksys nie ma żadnego doświadczenia dlatego wypuszcza dużo routerów na starych chipach które się przegrzewają (bo Linksys oszczędza na radiatorach w swoich routerach)

Nigdy nie daj się wciągnąć w Linksysy czy D-linki

Polecam Netgear od modelu v6

PaPuX , ja mam inne zdanie mój ruter wcale się nie przegrzewa a nawet nie grzeję, co do D-Linków to niektóre się grzały, ale nie wszystkie modele. Jeszcze raz z czystym sumieniem polecam Linksys’a.

Dotykałeś procesora czy obudowy?? Bo wydaje mi się że obudowy :x

Dzieki jaconon i PaPuX za cenne uwagi. Z urzadzeniami Netgear spotkalem sie tylko raz i to nie w Polsce - nawet nie wiedzialem, ze sa u nas w sprzedazy. Niemniej, mimo dobrej firmy, sprzet chyba malo popularny u nas…przez co nie jestem w stanie znalezc jakis konkretnych opinii co do odpowiednich modeli tegoz producenta. O Linksys’ie WAG200G nie znalazlem w sumie negatywow…poza Twoimi PaPuX.

Moglbys mi konkretniej cos wiecej napisac np o modelach DG834GEE, albo DG837GTIT. Bylbym wdzieczny za wszelkie informacje

NETGEAR to jedna z najlepszych firm produkujących routery.

Tak intuicyjnego i szybko działającego routera nigdy nie miałem i nigdy nie użyje innego. Startuje dokładnie w 2s (LInksys ok 30s-1min). Pracuje bardzo stabilnie mam do jednego podłączonych 16 komputerów na WiFi jeden jest oddalony 2km i zasięg 100% na zewnętrznej antenie.

Automatycznie wznawia połączenie jeśli centrala wysiądzie, ma filtrowanie MAC po IP przez co nikt niepożądany nie podłączy się do niego bez twojej wiedzy.

Do wyboru do koloru

http://www.allegro.pl/search.php?string=netgear :slight_smile:

PaPuX czy Ty chcesz mi powiedziec, ze wszystkie urzadzenia firmy Linksys sa badziewne…tak jak wszystkie Netgear’y sa rewelacyjne?? Bo w to nie uwierze, bo to troszke zalatuje tendencyjnoscia przedstawiciela handlowego

Ja kożystam z Asmaxa AR-904g i nawet jestem zadowolony. Czasem gubi połączenie z netem ale to chyba wina mojego kabelka, albo źle zsynchronizowanego łącza. Ogólnie polecam! http://www.allegro.pl/item212488528_router_asmax_ar_904g_neostrada_wifi54_fv_gw_2l.html

Siemka! !!

Postanowiłem podczepić sie do tematu :mrgreen:

Poszukuje routera do podziału NEOSTRADY z wbudowanym modemem ADSL oraz WiFi. Do routera będą podłączone 2 komputery stacjonarne (połączenie kablowe) i 2 laptopy połączeniem WiFi. Poszukuje jakiegoś dobrego routera w granicach od 170 do 200zł max. Zależy mi aby był wytrzymały, nie wieszał sie, wytrzymywał obciążenia P2P, nie rozłączał sie. W tej chwili mam dwa routery na oku a mianowicie :

  1. TP-Link W8910G

http://www.allegro.pl/item212869065_neo … w24fv.html

  1. PENTAGRAM Cerberus ADSL Wi-Fi Lite

http://www.allegro.pl/item214059122_neo … gwar_.html

Myślę ze ten PENTAGRAM będzie dobrym wyborem lecz słyszałem i czytałem na forach ze ma problemy z NEO. Co wy na to?? Chyba ze macie inne propozycje??

Pozdro :mrgreen:

ja mam WAG54SG działa świetnie polecam ,linksys to dobra firma.

Dokonalem wyboru. Niestety PaPuX swa bunczucznoscia mnie nie przekonal…mimo, ze nie mam zastrzezen do firmy Netgear - wybralem Linksys WAG200G.

Dzisiaj ma przyjsc do mnie przesylka. Jak wszystko uruchomie…to napisze jak w pierwszym kontakcie sprzet sie sprawuje

Złączono Posta : 25.07.2007 (Sro) 9:52

Witam

Tydzien testow i moge napisac kilka slow podsumowac.

  1. router Linksys WAG200G jest profesjonalnie wykonany

  2. konfiguracja jest szybka, bezproblemowa i odtwarzalna…mozna sie pobawic

  3. dziala szybko, nie wiesza sie, nie zrywa polaczenia z netem (dobre lacze)

  4. co prawda obudowa routera po kilku godzinach pracy jest ciepla, ale nie zauwazylem objawow przegrzewania sie. chyba zebym wcisnal sprzet gdzies w kat, gdzie w ogole nie ma cyrkulacji powietrza

  5. hard boot trwa 37 sekund, soft boot trwa 29 sekund

Podsumowujac jestem zadowolony z zakupu