Pomoc w wyborze routera do podziału internetu z kablówki


(Kubakuderski) #1

Witam!

Jako, że nie mam zbytnio pojęcia o konfigurowaniu sieci itp proszę Was o pomoc.

Chcę kupić router + kabel 10m do koło 140zł. Obecnie internet mam z kablówki, czyli całość wygląda tak:

kabel od telewizji--> modem motoroli--> rj-45--> komputer

chciałbym za pomocą jakiegoś routera rozdzielić neta pomiędzy komputer i xboxa 360. Czyli muszę mieć 2 kable - jakiś krótki do neta i 10m do xboxa. Zdaje się, że muszę być nie krosowane tak?

Obecnie myślałem nad czymś takim:

http://allegro.pl/item572123611_ap_rout ... ta_fv.html

i kabel :

http://allegro.pl/item567882126_kabel_s ... rakow.html

Jak myślicie, coś takiego by się nadawało? I jak wygląda konfiguracją tego wszystkiego, ponieważ mój dostawca internetu filtruje mac urządzeń, więc w xboxie musiałem sobie zmienić maca na tego z komputera, aby go podłączyć... da się takie coś zastosować do routera?

edit:

według strony dostawcy neta (inea.pl) to niby muszę dodatkowo podać mac routera i wszystkich urządzeń do niego podłączonych... tak się zastanawiam, czy jednak nie wystarczy im podać sam mac routera? jak to z tym dokładnie jest?

edit2:

znalazłem na stronie inei coś takiego jak live chat z konsultantem... o dziwo przydzielili mi kogoś normalnego, kto się na tym znał i mnie nie olał...

muszę na ich stronie po prostu do rejestrować router i xboxa i już... mówi, że wszystko będzie git, i że właściwie, tego nie muszę rejestrować, bo i tak będzie działało, ale mogą się potem czepiać i żebym lepiej to zrobił


(Bolo92) #2

TP-Link ja tam na produkty tej firmy nie narzekam, nie wiem dokładnie na ile ten model 340G wię spisuje ale mam nadzieję, że dobrze.

Jeżeli router wstawisz to jedynie zmienić MAC portu WAN w routerze na ten z karty sieciowej lub podać im adres MAC routera jako nowy adres na który ma być "przesyłany" Internet, reszta urządzeń za routerem nie będzie widoczna dla dostawcy.

Dodatkowo nie radzę trzymać w sieci dwóch urządzeń o tym samym adresie MAC.