Pomoc w wyborze routera


(Dawid1447) #1

Witam, chciałbym poprosić o pomoc w wyborze odpowiedniego routera do moich wymagań.

  1. Najważniejsze aby miał dobry zasięg po wifi - poprzednio miałem Liveboxa i Netgear DGN 1000 i zasięg w pokoju dwie ściany dalej (ok. 10m) od routera wynosił jakieś 30% przy otwartych drzwiach, czasami zrywało nawet połączenie. W przyszłości może będę chciał podłączyć PS3 przez które jest 3 pietra niżej także b.dobry zasięg to podstawa.

  2. W miarę proste i szybkie resetowanie połączenia, aby przy pobieraniu z rs/oglądaniu megavideo można było szybko zmienić sobie IP i ominąć limity.

  3. Przedział cenowy do około 100zł , ewentualnie 150zł max jeżeli jest to router naprawę godny polecenia.

Aktualnie posiadam łącze 2Mbit od Orange.

Czekam na propozycje :wink:


(Bor1904) #2
  1. Routery w jednym standardzie nie różnią się tak bardzo zasięgiem jak sie wiekszosci wydaje (do zwiekszenia zasiegu proponuje zmiane lokalizacji, zmiane standardu ->N, ew. zmiane kanału lub co jest najbardziej wskazane- zainstalowanie odpowiedniej liczby punktów dostępu do sieci bezprzewodowej) i nie tylko od routera zależy zasięg.

  2. Tu też nie ma jakiejś przepaści między routerem A a routerem B i raczej niewiele osób liczy czas powstania routera - bo i po co to uczciwcom ;]

  3. Zawsze zadziwia mnie ta rozrzutność ;] 4 urządzenia + przesyłka 100 PLN --- i jeszcze sporo wymagań ;]

Może tylko zaznacze że ceny np D-Linka, Netgear'a czy OvisLink'a zaczynają się na ok. 80 PLN + przesyłka ok 10-20 PLN ;]

pozdrawiam